słoik dżemu
PGNiG wyciśnie więcej gazu ze złóż dzięki technologiom cyfrowym
PGNiG przygotowało innowacyjną platformę informatyczną "Cyfrowe złoże", które pozwala z większą wydajnością i taniej eksploatować złoża gazu i ropy naftowej.
Musztarda z Polski ratuje Francuzów. Walka o gorczycę
Francuzi zostali pozbawieni swojego przysmaku. Na pomoc ruszyły im polskie firmy. Dostarczają nie tylko musztardę, ale też potrzebną do jej przygotowania gorczycę.
Na Kubie umiera ostatnie marzenie zachodniej lewicy [DIE WELT]
Podczas gdy część lewicy - także w Niemczech - znowu zaczyna głośno marzyć o socjalizmie, w jednej z ostatnich enklaw jego realnego istnienia zaczyna się obwieszczanie pożegnania z tą formacją ekonomiczną. Strategia Kuby pod wieloma względami przypomina przy tym chińską.

"Arbuz albinos" z Lidla i szybka odpowiedź dyskontu. Co robić w takim przypadku?
powrotem do sklepu? Możemy. W świetle nowych przepisów mamy na to bardzo dużo czasu. I tak: - żywność paczkowaną (np. jogurt, sok, dżem w słoiku) możemy reklamować w terminie 2 lat od dnia otwarcia opakowania, - żywność sprzedawaną luzem (np. owoce
Ile kosztują gotowe flaki w słoiku i dlaczego tak drogo?
żywność generalnie drożeje. - Jak konsument policzy sobie składniki obiadu, to wychodzi mu, że taniej może zjeść, kupując gotowy słoik - mówi Paweł Nowakowski, b. prezes giełdowej spółki Makarony Polskie (MP), która obok makaronów produkuje dżemy, syropy i dania gotowe pod marką Stoczek oraz pod markami

Życie w okupowanym mieście. Generał Bór Komorowski zjadł kota w śmietanie i nawet o tym nie wiedział
babć półki uginały się od różnego rodzaju sałatek, przetworów warzywnych i owocowych, soków, kompotów, a nawet gotowych mięs i bigosów w słoikach. Nie brakowało też na przykład garnków z topionym smalcem lub masłem, suszonych owoców i grzybów czy beczki kiszonej kapusty. Z takiej spiżarni w babcinym
Ile kosztują gotowe gołąbki w sosie i dlaczego tak drogo?
choć na półce są tańsze od słoika flaków, to osiąga na nich aż 7-proc. marżę. Skąd taka różnica? Tajemnicą są przede wszystkim składniki, które nie windują ceny. - W gołąbkach jest mięso wieprzowe, które ma niższą cenę niż wołowina, dużo kapusty - powiedział nam Paweł

Mniejsze produkty za te same pieniądze. Downsizing w modzie
słoiczek dżemu czołowej firmy został odchudzony (i to dosłownie, bo wysmuklał) z 300 g do 280 g. Identycznie było ze słoikiem pewnego sosu, który najpierw mieścił 425 g, a potem już tylko 350 g. Że już nie wspomnę o przykładzie ptasiego mleczka, którego ilość na przestrzeni lat zmalała z 450 g do 380 g itd
!["W delikatesach kupiłem tak starego dorsza, że aż kwaśnego!!!", "Dyskonty? Brak towaru, brud, syf i marny wybór". Delikatesy vs dyskonty [WASZYM ZDANIEM]](https://bi.im-g.pl/im/db/f1/d4/z13955547D,Biedronka.jpg)
"W delikatesach kupiłem tak starego dorsza, że aż kwaśnego!!!", "Dyskonty? Brak towaru, brud, syf i marny wybór". Delikatesy vs dyskonty [WASZYM ZDANIEM]
pochodzą, i jestem wtedy za nie skłonny więcej zapłacić. Ale jeżeli mam kupić te same dżemy, przyprawy, żarcie dla sierściucha czy mleko i słoiczki dla młodego, to jeżdżę gdzie indziej. Nie zgodzę się z powyższą opinią, iż różnica jest tak niewielka. Zgoda, przy takich małych zakupach tak, ale przy

Tony żywności dla potrzebujących czekają w magazynach. Nie ma komu ich rozdać
, że nie wydamy, choć potrzebujących jest wielu. W magazynach zalegają m.in. ryż, makaron, soki, mleko, puszki marchewki z groszkiem, pulpety w słoikach, dżem, koncentrat pomidorowy, mielonka, sery żółte i topione, cukier, olej, kawa zbożowa. Jak

Restauracje w pandemii, ale wigilia dla potrzebujących w Krakowie była jak zawsze
26 tytułów mistrza Polski i dwa mistrzowskie Europy. Sport nauczył go podnosić się po porażkach, a jego droga biznesowa nie była od nich wolna. Biznesy miał różne: warsztaty naprawy samochodów, produkował kanistry, konserwy i obiady w słoikach. - Ścigałem się w Alpach, włoskich i francuskich, tam
![Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]](https://bi.im-g.pl/im/7/10233/z10233157D,Zimowe-zapasy--zdjecie-ilustracyjne-.jpg)
Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]
ilości można zrobić jakieś siedem słoików dżemu. Jeśli dostaję truskawki, jeden słoik kosztuje mnie 50 gr (cukier i gaz), jeśli kupuję - ok. 1,5 zł. W sklepie za dżem zapłaciłabym 5 zł. Kiszona kapusta zimą potrafi kosztować nawet 5 zł za kilogram. W sezonie za świeżą płaci się
Seriale wciągają w sieć
, cztery marki, które są częścią serialu, przewijają się w kolejnych odcinkach. Np. gdyby to był dżem [Greg podnosi go ze stolika], to w serialu może grać postać pracująca w firmie produkującej dżemy. Albo bohater serialu musi znaleźć wiadomość na stole i okazuje się, że jest na etykiecie słoika zapisana w
Sprzedawca niszczy klientowi telefon. Kto winien?
W przypadku gdy to klient rozbije w sklepie słoik dżemu albo sok, obsługa bardzo często każe mu płacić. Dużo przy tym zależy od polityki sieci. Jedni przyjmują, że to sklep, i zniszczyć od czasu do czasu się coś w nim musi, inni egzekwują z żelazną stanowczością wszelkie szkody

Czy klientowi w sklepie wszystko wolno? A ochroniarzom?
;. Nie można obciążyć klienta odpowiedzialnością za szkodę, czyli stłuczenie słoika z dżemem albo butelki wina, jeśli alejki były pozastawiane promocjami albo towary były poustawiane w dziwaczne piramidki. Prawdopodobnie dlatego pracownicy Auchan nie interweniowali w przypadku klienta, który strącił dwie

Biedny i głodny jak Brytyjczyk. Wielka Brytania najbardziej rozwarstwionym krajem Europy
kolejowe. Denise Bentley, szefowa Tower Hamlets Food Bank, krząta się po magazynie pełnym darów. Dostaje je od supermarketów, mieszkańców, firm (także tych po drugiej stronie torów). Pod ścianami piętrzą się skrzynki z sardynkami i pomidorami w puszkach, słoikami dżemów, paczkami