obecna cena kilograma złota

Dariusz Brzostek

Oszczędzamy na jedzeniu. Koszyk sprzedaży owoców i warzyw spadł o 20 proc. Najlepiej sprzedają się arbuzy i truskawki

Oszczędzamy na jedzeniu. Koszyk sprzedaży owoców i warzyw spadł o 20 proc. Najlepiej sprzedają się arbuzy i truskawki

Drożyzna daje się we znaki zarówno klientom, jak i właścicielom zieleniaków czy budek na bazarkach. Kupujemy znacznie mniej owoców i warzyw. Hitem sprzedaży są obecnie truskawki i arbuzy, stanęła sprzedaż jabłek i mandarynek. Obecnie za 100 zł możemy zrobić niewielkie zakupy na bazarku.

Truskawki będą, ale nie będzie miał ich kto zbierać. "Pracowników szukam w Nepalu"

Drogie truskawki? Teraz na pewno. Na straganie kosztują 20-30 zł za kilogram, bo nie ma jeszcze sezonu. Ten zacznie się za 2-3 tygodnie. I dopiero wtedy poznamy ostateczną cenę. Na razie na rolników spaść mogą trzy plagi: susza, przymrozki i przede wszystkim brak rąk do pracy. Rolnicy pracowników szukają już nawet w Nepalu.

Ceny żywności wpadły rozpędzone w 2022 rok. Co drożeje najbardziej?

Zboża i oleje drożeją z zawrotnym tempie, przez co rosną ceny też innych produktów. W 2022 roku wzrosty widać w prawie każdej grupie produktów.

Paragony grozy znajdziesz już wszędzie. Gigantyczne podwyżki cen nie tylko w restauracjach

Paragony grozy znajdziesz już wszędzie. Gigantyczne podwyżki cen nie tylko w restauracjach

Zupa rybna: 18 zł. Kilogram dorsza: 120 zł. Frytki: 12 zł. Śledź na przystawkę: 85 zł za kilogram. Surówka co prawda po 5 zł, ale już sałatka 3-4 razy więcej. Dodatkowo 6 zł za jedną gałkę lodów albo kilkanaście złotych za kawałek ciasta. Soczek dla dziecka: 7 zł. Na paragonie trzyosobowa rodzina

Lawinowo rosną ceny żywności. Nikt nie wie, po ile będzie chleb czy mięso

Lawinowo rosną ceny żywności. Nikt nie wie, po ile będzie chleb czy mięso

. Marek Grzegorz z firmy Imax (Małopolska), która zajmuje się ubojem drobiu: – Dziś niczego nie można przewidzieć. Tydzień temu za kilogram tuszki kurczaka zakłady płaciły rolnikom po 6 zł, teraz już ok. 10 złotych, cenniki z dnia na dzień się dezaktualizują. Nie obowiązują kontrakty zawierane kilka

Kiedy złoto znowu zacznie błyszczeć?

Kiedy złoto znowu zacznie błyszczeć?

przyniosły dalszą wyprzedaż. Miesiąc temu ceny kruszcu spadły poniżej 1100 dol. za uncję. 27 lipca na giełdzie w Szanghaju w ciągu 2 min kurs złota tąpnął o ponad 5 proc. Powód? Ktoś rzucił na rynek ponad 5 ton kruszcu, podczas gdy zazwyczaj w takim czasie właściciela zmienia 25 kilogramów złota. Najlepsze

Prześwietlamy tarczę antyinflacyjną Biedronki. I demaskujemy trik, który za nią stoi

Prześwietlamy tarczę antyinflacyjną Biedronki. I demaskujemy trik, który za nią stoi

własnych w sklepach (są na ogół tańsze niż produkty markowe, a na pewno trudniej porównywać ich ceny między sieciami), mniejsze opakowania (dla konsumenta najbardziej liczy się cena do zapłacenia, a nie ta w przeliczeniu za litr czy kilogram, mniejsze opakowania – niższa cena do zapłacenia), tzw

Kliencie BZ WBK, kup sztabkę złota... przez internet

Mennica Polska jest największym w Polsce sprzedawcą złota i srebra w sztabkach. Najmniejsza, jednogramowa sztabka złota kosztuje obecnie 190 zł. Za pięciogramową trzeba już dać 835 zł, zaś za 100 gramów czystego kruszcu trzeba wyłożyć 14,2 tys. zł. Od zeszłego tygodnia złoto z

Handel inflacji się nie boi. Polak to Homo Commercius, człowiek zakupowy, marzenie każdego sprzedawcy

Handel inflacji się nie boi. Polak to Homo Commercius, człowiek zakupowy, marzenie każdego sprzedawcy

(dla konsumenta najbardziej liczy się cena do zapłacenia, a nie ta w przeliczeniu za litr czy kilogram, mniejsze opakowania – niższa cena do zapłacenia), tzw. bundle, czyli pakiety 1 + 1 gratis na przykład w branży odzieżowej pogorszenie jakości materiałów – ten trend mocno się objawił w

Podwyżki cen żywności. Pączki po 6-7 zł? Chleb po 10 zł? Piekarnie narzekają na wysokie ceny surowców, prądu i gazu

Podwyżki cen żywności. Pączki po 6-7 zł? Chleb po 10 zł? Piekarnie narzekają na wysokie ceny surowców, prądu i gazu

ziemnym. - Teraz okazuje się, że większość tych inwestycji z ekonomicznego punktu widzenia staje się bezcelowa i trzeba dopłacać. Jestem zadowolony, że ograniczam produkcję gazów cieplarnianych, ale jednak na niższą cenę pieczywa obecnie trudno przełożyć. Polska na początku drogi do hiperinflacji Według

To nie truskawki drożeją najbardziej. Na razie prym wiodą ziemniaki, ale to się zmieni

To nie truskawki drożeją najbardziej. Na razie prym wiodą ziemniaki, ale to się zmieni

, ekspert z Rynku Hurtowego Bronisze. Sporo, rok do roku, urosły też ceny kapusty. Na Rynku Hurtowym Bronisze kilogram kosztuje 2,5 zł, co oznacza wzrost w ciągu ostatnich czterech lat o 17 proc. Na targu w Sandomierzu ceny kapusty wahają się od 1,5 do 3 zł za kg. Nie wiadomo, jak w tym roku będą

Surowce: gdy kryzys i trwoga, kupujemy złoto

. Skąd takie wahania cen? Notowania złota to mieszanka zapotrzebowania przemysłu, jubilerów, zmian kursów walut, ale również strachu inwestorów przed inflacją i niepokojami na świecie. Podobnie jest ze srebrem, nazywanym "złotem dla ubogich" (obecnie nominalnie 58 uncji srebra to jedna złota

Amber Gold chciał sprzedać złote sztabki. Gdański oddział NBP mu odmówił?

Amber Gold chciał sprzedać złote sztabki. Gdański oddział NBP mu odmówił?

- mówi Plichta. Wskazywał, że zwrócił się do NBP, bo ten skupuje złoto po najlepszej cenie. Wywóz złota za granicę? Zapytaliśmy o powody NBP. - Prowadzenie przez NBP skupu złota należy do czynności bankowych, które są chronione przez tajemnicę bankową

Rewolucja fiskalna. Od środy zmieniają się ceny w sklepach. "Zmienia się pogoda i zmienia się VAT"

Rewolucja fiskalna. Od środy zmieniają się ceny w sklepach. "Zmienia się pogoda i zmienia się VAT"

za 4,85 zł, a nie za 4,99 zł za kilogram, jak w czerwcu 2020 r. Awokado kosztujące wcześniej 2,49 zł za 100 g obecnie można nabyć w cenie 2,39 zł za 100 g. Pieluchy Pampers Active Baby 90 szt., które 1 czerwca kosztowały 54,99 zł, od 1 lipca można będzie nabyć za 49,99 zł, pieluchy Dada Extra Soft XL

Bunt plantatorów - od dziś nie zbierają owoców miękkich, bo ceny skupu są za niskie. "Rząd dał nam umowę, którą można o kant d... potłuc!"

Bunt plantatorów - od dziś nie zbierają owoców miękkich, bo ceny skupu są za niskie. "Rząd dał nam umowę, którą można o kant d... potłuc!"

zakładów przetwórczych – na soki, wsady do jogurtów, mrożonki – i to ceny tu płacone decydują o dochodach plantatorów. A obecnie są one dramatycznie niskie. Ceny za niskie, ludzi do pracy brak Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa koszt produkcji 1 kg malin to 3,40 zł, a w zeszłym roku

Na rynku zbóż rozpętało się szaleństwo. Drożeje mąka, za tym pójdą wyższe ceny makaronów i pieczywa. Za to tanieje olej rzepakowy i pietruszka

Na rynku zbóż rozpętało się szaleństwo. Drożeje mąka, za tym pójdą wyższe ceny makaronów i pieczywa. Za to tanieje olej rzepakowy i pietruszka

Jak pisze prezes zarządu Polskiej Izby Makaronu Marek Dąbrowski, jest to konieczne, bowiem koszty produkcji i surowca tak poszły w górę, że przekraczają obecne ceny zbytu makaronów. Cena energii dla przemysłu wzrosła o ok. 40 do 65 proc., wzrosła też płaca minimalna. Ale od czasu pojawienia się na

Uwaga, drożyzna! Sieci handlowe po raz pierwszy od lat bez protestów akceptują wyższe stawki od dostawców

Uwaga, drożyzna! Sieci handlowe po raz pierwszy od lat bez protestów akceptują wyższe stawki od dostawców

produkty markowe, a na pewno trudniej porównywać ich ceny między sieciami), mniejsze opakowania (dla konsumenta najbardziej liczy się cena do zapłacenia, a nie ta w przeliczeniu za litr czy kilogram, mniejsze opakowania – niższa cena do zapłacenia), tzw. bundle, czyli 1 + 1 gratis etc., etc&hellip

Zwierzęta - czyste złoto. Pseudohodowle, przemyt i polowania - kto i ile na tym zarabia?

Zwierzęta - czyste złoto. Pseudohodowle, przemyt i polowania - kto i ile na tym zarabia?

faktu, że polowania dewizowe wciąż mają się świetnie. Lasy Państwowe i koła łowieckie zapraszają polskich i zagranicznych turystów do udziału w polowaniach. Na stronach Lasów Państwowych bez trudu można znaleźć oferty - banery z cenami migają i kuszą tym, że są w złotych, i to brutto. Ile to kosztuje

Klasa średnia zaciska pasa. "Trzy lata temu byliśmy na rodzinnych wakacjach w Hiszpanii, a dziś oszczędzamy na maśle"

Klasa średnia zaciska pasa. "Trzy lata temu byliśmy na rodzinnych wakacjach w Hiszpanii, a dziś oszczędzamy na maśle"

których wliczam paliwo. Dom pod miastem oznacza konieczność codziennych dojazdów, czyli w naszym przypadku utrzymania dwóch samochodów. Przy obecnych cenach ropy i benzyny to już ponad tysiąc złotych za same paliwa, a trzeba jeszcze doliczyć ubezpieczenie i ratę za auto żony.  Syn je za trzech. Przez

Czy warto zainwestować w złoto?

wadze od 5 gramów do ćwierć kilograma. Np. taka o wadze 10 gramów kosztuje obecnie ok. 1500 zł. A ćwierćkilogramowa: 33,7 tys. zł. Kupione sztabki można zabrać ze sobą do domu albo powierzyć Mennicy, by je przechowywała. Mennica gwarantuje też odkupienie zakupionego wcześniej złota po cenie rynkowej

Hossa na złocie sprawia, że popyt na sztabki w Polsce bije rekordy

- Popyt na złoto jest gigantyczny. Setki inwestorów indywidualnych kupuje je w celach inwestycyjnych. We wtorek wybiliśmy dziewięć replik monety z 1766 r., ówczesnej dwuzłotówki, ważących po kilogramie czystego złota. Sześć sprzedano jeszcze przed wybiciem. Moneta z numerem 1

"Jak kilo orzechów może kosztować tyle co 200 bochenków chleba?!" Wzrost cen złości Rosjan

"Jak kilo orzechów może kosztować tyle co 200 bochenków chleba?!" Wzrost cen złości Rosjan

) ?????????????, ?? ?????????-?????? ??? ???? ??????????????#????? #??????????????????? #???????????? #????????????? #??? #????? #28?????? #28rus #blg Kryzys w kraju. Metro podniosło ceny biletów. Idioci! Kilogram masła 760 rubli? (35 złotych)

Samsung wprowadza 110 - calowy telewizor Ultra HD. Cena? 452 tys. zł

różowego złota. Dodatkowo zewnętrzną część ramy telewizora ozdobiono 72 brylantami. Cena: 7,4 mln zł. Nieco mniej, bo "tylko" 3 mln zł, trzeba zapłacić za prototypowy model Panasonic TH-152UX1. Urządzenie działa w oparciu o Ultra HD i ma ekran o przekątnej 152 cali.

"Bill Gates musi przyjechać do Ćmielowa". Fabryka chce się pochwalić porcelaną szmaragdową

, po rosyjsku, Kryński napisał wzór na różową porcelanę. Z pomocą rodziny udało nam się rozszyfrować wzór. Cała tajemnica zawarta jest w tym, że białą porcelanę produkujemy z 3 surowców: kaolinu, skalenia i kwarcu, a różową z 11 surowców, w tym czystego złota. Przez 70 lat instytuty państwowe ubolewały

Co zrobić ze starymi ubraniami? Można zrobić dobry uczynek, dostać "kilka groszy" albo sporo zarobić?

Zanim wyrzucisz ubrania na śmietnik, pomyśl, czy warto. Ubrania rozkładają się od miesiąca do pięciu lat, co katastrofalnie wpływa na środowisko. Za kilka kilogramów ubrań możesz dostać co najmniej kilkanaście złotych, a te zostaną przekazane fundacjom i organizacjom samorządowym dla potrzebujących

Mamy w nosie embargo. Polska produkuje towary, o które zabiega cały świat. Oto 8 naszych eksportowych hitów

jabłko Siroperie Meurens Smarowidło Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? źródło: Okazje.info Polska jest królową jabłek, jednak już niedługo może stać się również liderem w sprzedaży "czarnego złota", czyli kawioru. Agencja AFP ogłosiła klika tygodni temu

Koronawirus. Zaczęły się ostre wyprzedaże. Sieci odzieżowe i z obuwiem desperacko szukają gotówki

, warszawskie centrum handlowe Blue City. Nielicznych gości wita ochroniarz w masce na twarzy. Przy kasie w sklepie spożywczym starszy mężczyzna dziwi się, że tak tanio, bo za dwadzieścia złotych z hakiem za kilogram kupił łososia. – Świeży on jest? - pyta kasjerkę. – Nie śmierdzi? - Gdzie tam

Zamiast walczyć w punktach skupu o ceny porzeczek, malin czy winogron, produkujmy wino

ceny. Kilogram dobrych winogron w skupie to, w zależności od roku, kilkadziesiąt groszy, złotówka, może dwie. Butelka wina z Dworu Sanna - kilkadziesiąt złotych. Winiarnie na Lubelszczyźnie Na Lubelszczyźnie działa dziś kilkanaście lokalnych winnic. Te największe, oprócz Dworu Sanna z Wierzchowisk, to

Producenci jabłek liczą na umowę ws. eksportu do Chin

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Polskie jabłka w coraz większych ilościach eksportowane są już m.in.: do Singapuru, Turcji, Wietnamu, Kamerun czy Algierii i to właśnie tam ich cena sięga nawet kilkudziesięciu złotych za kilogram. Jednak polscy producenci liczą najbardziej na

Ruskie lepszego sortu. Co kryje się w sklepowych pierogach?

przynosiło efekty, chociaż nie ukrywam, że obecnie rynek jest bardzo trudny. Większość klientów jednak przede wszystkim patrzy na cenę. To ile powinien kosztować w sklepie kilogram jakościowych ruskich? - Cena 24 zł za 1 kg dobrego wyrobu po naliczeniu

Siedzimy w domu, kupujemy meble i AGD. Kurierzy mogą nie zdążyć przed świętami

, klienci będą mogli zamówić produkty o maksymalnych rozmiarach 56x36x28 centymetrów oraz o wadze nieprzekraczającej 24 kilogramów.  Dostawa będzie kosztować stałą kwotę dwunastu złotych, niezależnie od wartości złożonego zamówienia. Czas dostarczenia zamówionych artykułów ma wynieść od jednego do

Polska to dostawca taniej żywności do Unii Europejskiej. Ale wzrost cen jest nieunikniony

dzięki efektowi skali - tanio. Koszty produkcji np. kilograma tuszki kurczaka wynoszą 1,39 euro, najmniej w Europie. W innych krajach zaczynają się od 1,50 euro za kilogram. Ale niskich cen nie da się utrzymać na zawsze. Model handlu, w którym bazujemy na skali i konkurujemy ceną, sprawdzał się przez

Wielkanoc 2017. Jak sklepy wkręcają nas na święta niskimi cenami?

hipermarkety tej samej sieci. Różnica w cenie koszyka między supermarketami Tesco a hipermarketami Tesco sprowadza się właściwie do pomidorów, które kosztują odpowiednio 4,08 zł i 7,99 zł za kilogram. Na miejscu trzecim znalazły się hipermarkety Leclerc, a na czwartym – hipermarkety Carrefour. Różnica

W zeszłym roku polskie jabłka zbierało ponad pół miliona Ukraińców. "Zamknięte granice to dla nas koniec"

deserowe, takie ze sklepu, kupowano od sadowników nawet za półtora złotego za kilogram. A małe, niewykształcone, np. z powodu suszy – kilka razy taniej. Mnożąc te kwoty przez 600 ton (czyli 600 tys. kilogramów), bo tyle Cybulakowie zebrali jabłek ze swojego sadu w rekordowym 2018 r. widać, że

Amber Gold daje każdemu gram złota

). Kolejne kadry: przecięcie wstęgi, kieliszki szampana. Cięcie. - Z okazji otwarcia nowej placówki Amber Gold rozdajemy kilogram złota - obiecuje uśmiechnięta pracownica nr 2. - Każdy, kto założy promocyjną lokatę, dostanie 1 gram złota gratis. Trakt Królewski, najbardziej

Rosyjskie embargo zmobilizowało producentów. Ceny jabłek znów są wysokie

trzykrotnie wyższe niż jeszcze na jesieni, gdy była panika - przyznaje Janusz Stasiak, prezes firmy San Export Group, zrzeszającej pięć grup producenckich z okolic Sandomierza. Ceny jabłek wzrosły prawie trzykrotnie Obecnie kilogram zapakowanych jabłek

Radość mięsożercy. W przyszłym roku ceny mięsa mogą mocno spaść. Producenci przerażeni

- najwięcej Turcji i Izraela. W sumie jesteśmy już trzecim eksporterem w Unii na te rynki. Naszą siłą są ceny, obecnie niższe o ok. 14 proc. niż w innych krajach Unii. Jeśli ustawa o zakazie hodowli zwierząt futerkowych wejdzie w życie w obecnym kształcie, to sytuacja hodowców bydła zmieni się diametralnie

Zakochani w alpakach. Hodują niezwykłe zwierzęta i na nich zarabiają

. Hodowcy owiec mogą pozazdrościć jej wartości: podczas gdy za kilogram wełny owczej dostaniemy w skupie kilka złotych, wełna z alpaki warta jest co najmniej 50 zł, a po praniu i gręplowaniu – od kilkuset do nawet tysiąca złotych za kilogram. Cena zależy od jakości surowca. Z najlepszej wełny powstaje

W sobotę w Lotto do wygrania pensja Lewandowskiego

pomoże, chyba że ktoś wygra dziesięć razy z rzędu. Sobotnią wygraną w Lotto można też spróbować zamienić na... czyste złoto. I kupić sobie mały skarbiec do jego przechowywania. Kilogram złota wart jest dziś jakieś 180 tys. zł. Co oznacza, że zwycięzca wielkiej kumulacji mógłby

Ile kosztują włosy? Nawet 8 tys. zł za 1 kg. Tyle można zarobić

, koloru, sposobu ścięcia włosów oraz miejsca, w którym się sprzedaje włosy – mówi Tomasz Kochańczyk, właściciel firmy. Im dłuższe, tym lepiej Jak zapewnia, jego firma oferuje jedne z najwyższych cen na rynku. Za kilogram włosów można tu zarobić nawet 8 tys. zł. Warunki są dwa: włosy muszą być w

Pomysł na biznes: Cmentarz dla zwierzaków. I krematorium

premium zaczyna się od 1000 zł, a z kolekcji klasycznej – od 600 zł. Firmie Grzegorza Smykalli można też zlecić wykonanie kryształu pamięci, co polega na zatopieniu w kryształowym szkle kilkudziesięciu gramów prochów. By lepiej te prochy wyeksponować, dodaje się rozdrobnione złoto i barwnik. Takie

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo/tanio? Rodzynki sułtańskie

, bo kontroluje wartościowo ok. 20 proc. rynku. Ma w ofercie orzechy, suszone owoce, ziarna, pestki, oliwki, oliwę i gotowe masy do ciast. Rodzynki sułtańskie Bakalland kupuje u plantatorów w Turcji, gdzie dojrzewają na słońcu. Koszt zakupu kilograma to obecnie równowartość ok. 6,95 zł. W sklepach

Na skupie 10 gr/kg, w sklepie 20 razy tyle. Kto zarabia na jabłkach?

. - Można sprzedać po tyle lub nie. To wszystko. Nie ma negocjacji - mówi Maliszewski. Skąd taka cena? - Z kontraktów na koncentrat jabłkowy. Teraz na giełdach za 1 kg takiego koncentratu płacono 55 eurocentów. Czyli nieco ponad dwa złote. By zrobić kilogram koncentratu trzeba 7

Ile mógłbyś zapłacić za miecz Napoleona, albo truflę? Oni zapłacili słono. 16 najdroższych rzeczy świata [RANKING]

pracował tylko jeden zegarmistrz. Na zawrotną cenę składają się materiały i rzemiosło. Zegarek został wykonany ze złota, najwyższej jakości srebra i paska ze skóry krokodyla. Dodatkowo każdy element, a jest ich aż 876, wykonał własnoręcznie jeden z zegarmistrzów. Wartość: 2,5 miliona dolarów Dom

Zaczęła się rewolucja na rynku paczek. Drony, przymierzalnie w punkcie odbioru oraz automaty mają rozwiązać problem ostatniej mili

wprowadził abonament na dostawy przesyłek. Usługa nazywa się Allegro Smart! Za zryczałtowaną cenę 49 zł kupujący dostaje do 365 paczek rocznie. Usługa obejmuje zakupy od 40 złotych od jednego sprzedawcy. To reakcja właśnie na trendy rynkowe: na Allegro między 2018 r. a 2017 r. nastąpił 80-proc. wzrost liczby

Wynajmij sobie magazyn, gdy nie masz piwnicy

ubraniami podczas przeprowadzki, studenci wracający na wakacje do miasta rodzinnego, którzy nie chcą wieźć do domu kilkudziesięciu kilogramów książek. Można tu pozostawić swoje rzeczy nawet na kilka lat – na takie rozwiązanie często decydują się wyjeżdżający za granicę. Z usług firm magazynujących

"Myślałam, że wyląduję w psychiatryku". Właściciele Żabek mają po 100 tys. zł długów

franczyzobiorców. Żabka ma kazać im bowiem sprzedawać produkty w promocji - poniżej ceny, za którą kupują produkty od sieci - podatek muszą jednak uiścić od ich pełnej ceny. To generuje dochód, który w rzeczywistości nie istnieje. Mecenas Piotr Ziółkowski, który reprezentuje ajentki i prowadzi już kilkadziesiąt

Ile kosztują domowe zwierzęta i ich utrzymanie? Uwaga na pseudohodowle i złej jakości karmę

wirtualnym właścicielem czworonoga. Pieniądze z wpłat są przeznaczane na ogólne potrzeby w schronisku Karma - jak odróżnić dobrą od złej? Podstawowym wydatkiem każdego właściciela czworonoga jest karma. Na rynku jest wiele ich rodzajów. Cena za kilogram karmy suchej waha się zwykle pomiędzy 5 a 13 zł za

Cała Europa zajada polskie kurczaki. To będzie rekordowy rok!

rolnych w BGŻ. - Pomógł nam też słabszy kurs złotego, co dodatkowo napędza eksport. Widać to także w bogatych krajach UE, gdzie konsumenci dziś chcą kupować tanie mięso z kurczaka, a polskie produkty bardzo dobrze wpisują się w ten trend - dodaje. Przeciętna cena jednostkowa eksportu wyrażona w euro

Bursztynowy biznes się kruszy. Nowe prawo zaszkodzi jubilerom

z obwodu kaliningradzkiego (w 2013 roku Rosja wprowadziła embargo na eksport bursztynu). "Ponadto obecne stawki opłat eksploatacyjnych są bardzo niskie w stosunku do ceny surowca na rynku" - uzasadnia resort. Dziś stawka opłaty to trochę ponad 10 zł za kg. Nowa

Firmowy samochód może być tańszy. 10 prostych sposobów na zbicie kosztów

obniżonych oporach toczenia. Nie odbiegają one ceną od tradycyjnych opon, a jak pokazują testy, pozwalają zaoszczędzić od 0,2 do 0,6 litra paliwa na każdych stu kilometrach. Przy dużych przebiegach auta oszczędności idą rocznie w tysiące złotych, a przy flocie aut w dziesiątki tysięcy. Wadą takiego ogumienia

Łopatka i ćwiartka. Co najczęściej reklamują sieci handlowe w swoich gazetkach?

zł za kilogram w E.Leclerc. Najdrożej, ale nadal w promocji, kosztowała 12,99 zł. Na ceny jakich produktów warto uważać w promocjach? - sprawdź na BIQdata.pl Nie ma obiadu bez mięsa Ranking dużo mówi o upodobaniach

Wydrukujesz sobie buty, pistolet, a nawet...samochód. Ceny drukarek 3D spadną nawet dziesięciokrotnie

złotych, to ceny materiałów wykorzystywanych do produkcji w technologii SLS zaczynają się od 120. Niektóre metale mogą kosztować nawet do 1500 złotych za kilogram. Wprawdzie ceny surowców będą spadać w miarę rozwoju rynku, ale na razie raczej nie należy się spodziewać, że drukarki SLS trafią na nasze

Zbigniew Nowak: Pieniędzy nigdy nie miałem. Wszystko inwestuję

być ekonomiczny produkt, inaczej robiony. A moja pasztetowa jest dwa razy droższa, między innymi dlatego, że nie zawiera mięsna mechanicznie odkostnionego, z pozostałości np. po kurczakach. To najtańszy element, który kosztuje około złotówki za kilogram, podczas gdy normalne mięso około 10 złotych

Pracujesz cały miesiąc i stać cię na wiaderko farby. Carlos nie wytrzymał i sfotografował nieludzkie ceny w Wenezueli [ZDJĘCIA]

. Przeliczając to na polską walutę (po kursie 3.31), cena może przerażać - ok. 3900 zł. Obecnie inflacja w Wenezueli jest najwyższa w całej Ameryce Południowej. Brakuje wszystkiego, w tym żywności, leków, czy nawet części zamiennych do samochodów i maszyn. Na zdjęciu: Para dżinsów Levi's kosztuje w stołecznym

Tylko co dwudziesty sadownik ubezpiecza swój sad. W tym roku czekają ich olbrzymie straty

i porzeczki. Krystyna Naszkowska: Jak u pana zbiory? Mirosław Maliszewski: Właśnie zakończyłem zbiór porzeczek. To są owoce deserowe, czyli specjalne odmiany, zbierane ręcznie, nie dla przemysłu. Zebrałem ok. 30 proc. mniej niż rok temu. A cena? Nie rekompensuje strat. W zeszłym roku za kilogram

Mocny frank szwajcarski zmniejszy zakupy

agresywnych reklamach o ścinaniu cen? Nie, to delikatesy Alma. Analitykom rynku handlowego podobne komunikaty mogą przypominać promocje świętej pamięci delikatesów Bomi, które cztery lata temu również chwaliły się cytrynami po 2,99 za kilogram czy filetem z kurczaka po 10,99 zł za kilogram. Było to niedługo

Polskie stocznie "w ruinie"? Wręcz przeciwnie - już dawno nie było tak dobrze

kilo i jeśli porównamy cenę z samochodami, to okaże się, że blisko nam do mercedesa klasy C, 20 euro za kilogram. Soyka, czyli człowiek z misją Grupa Remontowa Holding nie tylko poradziła sobie z opcjami walutowymi, lecz także stała się znaczącym

Detektyw sklepowy. Sprawdź, kto śledzi twoje zakupy

kamery. Jeśli coś ukradł, był zatrzymywany i oczekiwał w specjalnym pokoju na przyjazd policji. – Trzymaliśmy się złotej zasady: bez nagrania nie ma zatrzymania. Monitoring musiał uchwycić moment kradzieży – mówi. Kraść może każdy Krzysztof jako detektyw sklepowy pracował w poznańskim

Eksport jabłek? Najpierw zróbmy z nich cydr

produktów nieprzetworzonych chemicznie, niezmienionych w produkcję przemysłową. Korzysta też producent, drobny winiarz, bo swój najwyższej jakości produkt może sprzedawać po wyższej cenie. Tego nie mamy w Polsce, jeśli chodzi o cydr. Nie powstało wśród sadowników żadne środowisko, żaden ruch drobnych

Wyprawka szkolna za pieniądze z 500 plus

w ten sposób walczyć o klienta zorientowanego na jakość, który jednocześnie mniej zwraca uwagi na ceny. Pytanie oczywiście brzmi: jak bardzo Polacy chcą kupować dla dzieci najtańsze produkty? Analitycy rynku handlowego są przekonani, że nie bardzo. Na dzieciach (i zwierzętach) zwyczajnie nie lubimy

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo? Metr drewna kominkowego

pnie o długości ok. 1,25 m. To najbardziej przystępna forma drewna, jaką sprzedają LP. Metr takiego paliwa (przyjmijmy, że chodzi o buk) wynosi obecnie ok. 215 zł za metr (możliwe są różnice sięgające kilkunastu złotych, zależnie od regionu kraju). Najtaniej byłoby, gdybyśmy

Jak kupić szynkę przez internet? I czy w ogóle warto?

nie różni się od tradycyjnych. Tak samo jest z ceną. Prawie. Bo do większości zakupów w sieci trzeba doliczyć koszty dowozu. A te wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Dla przykładu w Frisco.pl klienci płacą od 9,90 zł do 25 zł za dostawę. Reguła jest jednak

Przegląd prasy

--W hurcie sadownik dostaje obecnie 1,80 zł za kilogram jabłek. Rok temu było to 1,20 zł ISBnews --Japońskie koncerny są zainteresowane budową polskiej elektrowni jądrowej --Wirtualna Polska uplasowała wszystkie oferowane

Ile kosztuje chemiczny cud, czyli szukamy sposobu na zmarszczki [Pieniądze Ekstra]

złotych jest może dziesięć na całym świecie. Ale wśród tych tańszych też cała masa nie jest warta swojej ceny - mówi dr Ewa Chlebus, dermatolożka z kliniki Nova Derm. Mezzolaser, biotechnologia 7d, diamenty i perły, efekt botoksu. To wszystko, co firmy piszą na opakowaniach

Szmaciane imperium

Słowację, podbija Węgry i Czechy, gdzie ma w tej chwili około 5000 kontenerów. W planach są Niemcy i Rumunia. Szmaty jak złoto Stoję naprzeciwko kompleksu obiektów Wtórpolu. Tuż obok otoczony wysokim, szczelnym szaro-beżowym murem znajduje się dom państwa Wojteczków. Wyraźnie góruje nad zakładowymi

Vitalia: odchudzanie przez internet? To może się udać

złotych, a trzeba je regularnie powtarzać. U nas, jeżeli użytkownik nie ma czasu, może wybrać dietę, gdzie śniadanie jest w stanie przygotować w 10, a obiad w 20 minut. A każdy posiłek można przygotować z zaledwie pięciu składników. I to wszystko w cenie 79 zł miesięcznie – mówi Wrzaskała. &ndash

Lotnisko jak centrum handlowe. Musi zarabiać

taką samą cenę dla tego, kto przyjdzie kupić ich kilogram, jak i dla hurtowego odbiorcy, który przyjeżdża po kilka ton. System zniżek w opłatach lotniskowych i umowy marketingowe pozwalają nam zachęcić przewoźników do otwierania połączeń z naszego lotniska - wyjaśnia Kloskowski

Jak upolować tani wyjazd jesienią? Radzi podróżnik

początku września) drożeją noclegi. Przykład? W sierpniu tego roku w Paryżu średnia cena dwuosobowego pokoju wynosiła 611 zł, we wrześniu - już 914 zł! W Madrycie - cena skoczyła odpowiednio z 295 do 535 zł, a w Rzymie - z 461 do 653 zł. Są to jednak ceny uśrednione, dlatego na city breaka najlepsza jest

Przejadamy miliardy złotych w pudełkach. Polska światowym fenomenem

średniej i wyższej półki to co najmniej 20 proc. Będzie drożej Nie ma też co oczekiwać, że obecna sytuacja gospodarcza nie wpłynie na ceny pudełek. Według danych GUS w listopadzie br. inflacja w Polsce wynosiła 7,7 proc.. Jednak niektóre produkty, jak np. mięso drobiowe czy niektóre warzywa podrożały nawet

Sztuka odchudzania, czyli tylko portfel schudnie na pewno [Pieniądze Ekstra]

kondycję najmłodszych. Obecne pokolenie nastolatków jest pierwszym w dziejach świata, które będzie żyło krócej od rodziców. I to aż o pięć lat. Wszystko to daje do myślenia i skłania do działania. Prawie co druga Polka i co szósty Polak próbowali się odchudzać. Większość z dwóch

Cena obietnic pani premier. Czy plany ogłoszone w exposé są realne?

niskie ceny skupu. Zaczęło się od dobrych zbiorów truskawek, porzeczek i wiśni. Ceny w skupie poszły drastycznie w dół. Na przykład za kilogram czarnej porzeczki płacono ledwie 80-90 groszy, a jeszcze dwa-trzy lata temu cena sięgała 6 zł. Jeszcze trwał lament o porzeczki, a już było jasne, że kolejnymi

Panowie na PGR-ach

Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa (obecnie Agencja Nieruchomości Rolnych). - Gdy przejmowałem gospodarstwo na własność, było w pełnym biegu, bo tak naprawdę zawsze je traktowałem jak własne. W Myślętach likwidacja PGR-u niewiele zmieniła - mówi Cezary Górnecki. - Ludzie

Przetargi pod ochroną

treści oferty". Obecnie zamawiający mogą poprawiać tylko "oczywiste pomyłki pisarskie" oraz "omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny". Joanna Wąsiel z wrocławskiego oddziału GDDKiA przyznaje, że próbowano skorzystać z tej furtki w sprawie feralnych kloszy. Jednak wskutek protestów

Przetargi pod ochroną

treści oferty". Obecnie zamawiający mogą poprawiać tylko "oczywiste pomyłki pisarskie" oraz "omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny". Joanna Wąsiel z wrocławskiego oddziału GDDKiA przyznaje, że próbowano skorzystać z tej furtki w sprawie feralnych kloszy. Jednak wskutek protestów