ile kosztuje 1 kilogram metalu

Hubert Orzechowski

Uwaga! Inflacja rośnie powyżej prognoz

Uwaga! Inflacja rośnie powyżej prognoz

Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane na temat inflacji w kwietniu. W porównaniu z marcem wzrost cen znacznie przyspieszył. Jest najwyższy od 1998 r.

Ile to kosztuje i dlaczego tak drogo? 1 grosz

NBP na pytanie o koszty wyprodukowania 1 grosza zasłania się tajemnicą handlową. Koniec kropka. Bank wybija monety w jednej firmie - Mennicy Polskiej (spółka giełdowa, produkuje tez monety dla niektórych krajów byłego Związku Radzieckiego)

Świat stawia na auta elektryczne. Są przywileje i dopłaty. To droga moda czy ekologiczna konieczność?

To zachcianka bogatych - taka opinia przylgnęła w Polsce do aut elektrycznych. Tyleż prawdziwa, co szkodliwa.

Kuryle - wyspy skarbów

pierwiastek jest w cenie. W 2008 r. kilogram renu kosztował około 10 tys. dol. Według rosyjskich geologów na Iturup działa naturalna fabryka renu. To wulkan, który wyrzuca co rok opary zawierające do 20 ton tego pierwiastka. Gdyby udało się go przerobić, Rosja stałaby się potęgą w

Fikcja, czyli jak rząd odbudowuje stocznię. Wicepremier Morawiecki położył stępkę pod budowę promu, na który nie ma nawet projektu

Fikcja, czyli jak rząd odbudowuje stocznię. Wicepremier Morawiecki położył stępkę pod budowę promu, na który nie ma nawet projektu

stoczniową, ale także fabrykę ST3 Offshore, która ma najwyższy na świecie poziom prac spawalniczych i związanych z obróbką metali. Jeśli ktoś twierdzi, że branża stoczniowa u nas upadła, to znaczy, że padł ofiarą propagandy pisowskich działaczy. W naszym regionie prawie 10 tys. osób pracuje w branży albo

Wyprawka szkolna dla klas I-III - jakie są wybory internautów? [RAPORT]

Wyprawka szkolna dla klas I-III - jakie są wybory internautów? [RAPORT]

Najważniejszym atrybutem kilkulatka, który właśnie rozpoczyna swoją szkolną przygodę, jest tornister. Rodzice wybierają go razem z dzieckiem. Jego komfort i wygoda są niezwykle ważne, zważywszy na fakt, że podręczniki i całe wyposażenie ważą do kilku kilogramów. By dziecko nie odczuwało dyskomfortu

Hossa na złocie sprawia, że popyt na sztabki w Polsce bije rekordy

- Popyt na złoto jest gigantyczny. Setki inwestorów indywidualnych kupuje je w celach inwestycyjnych. We wtorek wybiliśmy dziewięć replik monety z 1766 r., ówczesnej dwuzłotówki, ważących po kilogramie czystego złota. Sześć sprzedano jeszcze przed wybiciem. Moneta z numerem 1

Czy warto zainwestować w złoto?

wadze od 5 gramów do ćwierć kilograma. Np. taka o wadze 10 gramów kosztuje obecnie ok. 1500 zł. A ćwierćkilogramowa: 33,7 tys. zł. Kupione sztabki można zabrać ze sobą do domu albo powierzyć Mennicy, by je przechowywała. Mennica gwarantuje też odkupienie zakupionego wcześniej złota po cenie rynkowej

Szmaciane imperium

Szmaciane imperium

buty nie do pary. Bo kilogram ciuchów od Wojteczka, około 20 rzeczy, kosztuje 1 euro. Wychodzi 5 centów za sztukę. Do tego dochodzą koszty transportu morskiego i marża hurtownika, ale i tak jest tanio. Na końcu do magazynu, dokąd trafiają kontenery z Polski - każdy wypełniony pięciuset belami ciuchów

Amber Gold daje każdemu gram złota

). Kolejne kadry: przecięcie wstęgi, kieliszki szampana. Cięcie. - Z okazji otwarcia nowej placówki Amber Gold rozdajemy kilogram złota - obiecuje uśmiechnięta pracownica nr 2. - Każdy, kto założy promocyjną lokatę, dostanie 1 gram złota gratis. Trakt Królewski, najbardziej

Ile to kosztuje? Recykling surowców

To sprawia, że puszki w blisko 100 proc. są odzyskiwane. Ten metal nieżelazny można bowiem wyprodukować na dwa sposoby: pierwotnie z boksytów wydobywanych np. w strefie równikowej albo wtórnie właśnie z przetopu złomu aluminiowego. Zapotrzebowanie na aluminium, które jest