drogie szparagi

Justyna Sobolak

Bób po 40 zł za kg? Nie ma co się wykosztowywać. Podpowiadamy, jak kupować warzywa czy owoce i nie zbankrutować

Bób po 40 zł za kg? Nie ma co się wykosztowywać. Podpowiadamy, jak kupować warzywa czy owoce i nie zbankrutować

Za bób trzeba zapłacić blisko 40 zł za kilogram, kalafior kosztuje 9 zł za główkę, czereśnie dochodzą do 45 zł za kilogram. Zamiast narzekać na ich ceny, lepiej dobrze wybierać nowalijki - kup cukinię, a na tańszy bób poczekaj, zamiast fasolki szparagowej delektuj się szparagami.

Horrendalne ceny warzyw tej wiosny. "Ludzie jeszcze się nie zorientowali, jak to wszystko podrożało"

Jest drogo. Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku wcale nie zanosiło się na warzywną drożyznę. Przeciwnie, wiele warzyw w styczniu, lutym i marcu tego roku było tańszych niż odpowiednio w tych miesiącach w 2020. Przełomem okazał się kwiecień.

Właściciel zieleniaka: owoce i warzywa kupujemy na sztuki. Ile kosztują truskawki, szparagi, nowalijki?

Wysoka inflacja i drożyzna zmieniły nasze nawyki. Klienci przychodzą po owoce i warzywa z kartką i pilnują się, aby nie przekroczyć budżetu. Liczą dwa razy każdą wydaną złotówkę. Zamiast kilograma owoców jak dawniej teraz kupują na sztuki.

Niedługo nie kupisz papierosów w sklepie. Sieci handlowe zaczęły odliczać czas do końca ich sprzedaży. Na czele Lidl

Niedługo nie kupisz papierosów w sklepie. Sieci handlowe zaczęły odliczać czas do końca ich sprzedaży. Na czele Lidl

się niepotrzebnie przedłużać A im szybciej i im więcej państw pójdzie drogą mniejszej szkodliwości, tym szybciej papierosy znikną ze sklepowych półek. Hot dog za złotówkę przy zakupie papierosów Początek maja. Sieć sklepów Żabka wprowadza do swojej aplikacji promocję. "Kup paczkę Parliament, 

Podwyżki cen żywności. Pączki po 6-7 zł? Chleb po 10 zł? Piekarnie narzekają na wysokie ceny surowców, prądu i gazu

Podwyżki cen żywności. Pączki po 6-7 zł? Chleb po 10 zł? Piekarnie narzekają na wysokie ceny surowców, prądu i gazu

ziemnym. - Teraz okazuje się, że większość tych inwestycji z ekonomicznego punktu widzenia staje się bezcelowa i trzeba dopłacać. Jestem zadowolony, że ograniczam produkcję gazów cieplarnianych, ale jednak na niższą cenę pieczywa obecnie trudno przełożyć. Polska na początku drogi do hiperinflacji Według

Droga żywność to problem nie tylko klientów. Sklepikarze też mają duży problem

Droga żywność to problem nie tylko klientów. Sklepikarze też mają duży problem

Już pod koniec ubiegłego roku przewidywano wysoki wzrost cen żywności wiosną, w związku z szybującą inflacją. A wiosna to ważny czas dla kupujących, którzy ruszają na stragany po nowalijki. Młode ziemniaki, kapusta, rzodkiewka, pomidory, szparagi czy bób – polskie stoły są kolorowe od

"Oszczędzanie pieniędzy jest dla bogatych. Biedny kupuje na zapas, póki go jeszcze stać". Jak się żyje za pensję minimalną?

"Oszczędzanie pieniędzy jest dla bogatych. Biedny kupuje na zapas, póki go jeszcze stać". Jak się żyje za pensję minimalną?

czerwona soczewica, suszone kotlety sojowe, trochę kostek rosołowych. Nie jestem zadowolona, że do nich wróciłam, ale gotowanie zupy na mięsie, nawet na kościach, stało się dla mnie za drogie. Mrożenie jest drogie, bo wtedy lodówka ciągnie więcej prądu, więc warzywa suszę. Marchewka, seler, zielona część

Chleb, ziemniaki, papier toaletowy... Podstawowe produkty coraz droższe

Chleb, ziemniaki, papier toaletowy... Podstawowe produkty coraz droższe

Żywnościowej warzywa będą coraz bardziej w cenie. - Mają dobry PR. Słyszymy, że trzeba jeść warzywa pięć razy dziennie. Sięgamy po nie nie tylko w sezonie. Do tego więcej zarabiamy, więc jemy więcej droższych warzyw z importu, o których jeszcze kilka lat temu mało kto w Polsce słyszał. Szparagi były kiedyś

W czasach koronawirusa wróciła moda na ogródki działkowe. Ceny rosną błyskawicznie

W czasach koronawirusa wróciła moda na ogródki działkowe. Ceny rosną błyskawicznie

standardowej kawalerki, z kominkiem, kuchnią, toaletą i piwnicą oraz małe pomieszczenie gospodarcze. I to w zasadzie tyle. Cena wywoławcza: 120 tys. zł. Za drogo? Można się nie decydować. Albo się targować. Ale skoro jest popyt, znajdzie się i klient. Rodzinne ogrody działkowe (w skrócie ROD) są zarządzane

Przymrozki i deszcz ostro podbijają ceny owoców i warzyw. Tegoroczne zbiory będą słabe, więc w górę idą ceny nawet tego, co zostało w chłodniach z zeszłego roku

Przymrozki i deszcz ostro podbijają ceny owoców i warzyw. Tegoroczne zbiory będą słabe, więc w górę idą ceny nawet tego, co zostało w chłodniach z zeszłego roku

nie więcej niż 15 zł. Pomidory tanieją, ale i tak są jeszcze drogie – kosztują 4 zł za kilogram (30 proc. drożej niż rok temu). Jeszcze w ubiegłym tygodniu ceny szparagów były na poziomie cen z roku poprzedniego, ale w ostatnich dniach zdrożały i teraz kosztują od 14 do 20 zł za kilogram

Singapore Airlines to najbardziej luksusowa linia na świecie. Zobacz, jak wygląda podróż za 60 tys. zł [FOTORELACJA]

Singapore Airlines to najbardziej luksusowa linia na świecie. Zobacz, jak wygląda podróż za 60 tys. zł [FOTORELACJA]

Oto moje wspomnienia z lotu z najbardziej ekskluzywną linią lotniczą na świecie. Odbyłem niesamowitą (i niesamowicie drogą) podróż z Singapuru do Nowego Jorku, w podniebnym apartamencie, w którym poczułem się jak prawdziwy bogacz w swym prywatnym samolocie. Apartamenty zaprojektowane zostały

Od piątku A4 płatna. Jak ją objechać? Sprawdziliśmy [MAPY]

Obie trasy mają po ok. 170 km, licząc od głównego zjazdu z A4 na Wrocław do węzła Sośnica w Gliwicach. Wybierając drogę nr 94 (patrz górna mapka) omijamy jednak płatny odcinek. Autostradą (dolna mapka) tę trasę pokonalibyśmy w półtorej godziny, podróż bezpłatną drogą zajęła mi w środę ponad

Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]

Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]

nasion do kiełkowania w sklepie internetowym kosztuje nie więcej niż 3 zł. Dodaję je do past z białego sera, jajek i ryby. Dzięki temu zimą, kiedy ogórki, pomidory i papryka są drogie i niesmaczne, zawsze mam co położyć na chlebie. Dzięki domowemu ogródkowi oszczędzam miesięcznie ok. 100 zł