cena za 1 kg ryżu

Tomasz Bodył

Polak jajka też chce mieć swoje. Czy inflacja zachęca do hodowania kur? Tanio nie jest

Polak jajka też chce mieć swoje. Czy inflacja zachęca do hodowania kur? Tanio nie jest

Ceny jaj wystrzeliły w kosmos, i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Polacy dotąd hodowali kury ze względu na chęć bycia eko. Teraz jednak coraz częściej rozważają posiadanie własnego stadka w związku z cenami. Czy to może się opłacać?

Narzekamy na drożyznę, jednak niewiele osób zmieniło zakupowe zwyczaje. "Zaczynam przejadać oszczędności"

Katarzyna przyznaje, że woli wyciągnąć z konta oszczędnościowego dodatkowe 200 zł miesięcznie, niż poświęcać każdym zakupom dodatkową energię. - W dzisiejszych czasach to pewnie przejaw zamożności - mówi.

Domowa kwarantanna: 14 dni za 1500 zł. Co powinno być w "polskim zestawie przeżycia"?

1500 zł to cena "domowego zestawu przeżycia", który zapewni trzyosobowej rodzinie przetrwanie przez 14 dni bez zakupów. To zestaw opracowany na podstawie norm polskich i amerykańskich. Zestaw niemiecki obejmuje tylko 10 dni przy podobnych ilościach, zawiera za to rower, dogodniejszy przy poruszaniu po ustaniu bezpośredniego zagrożenia.

Jak wyglądają sklepy w Moskwie po wprowadzeniu sankcji? Reglamentacja: sól - trzy opakowania, cukier - nie więcej niż 10 kilo

Jak wyglądają sklepy w Moskwie po wprowadzeniu sankcji? Reglamentacja: sól - trzy opakowania, cukier - nie więcej niż 10 kilo

rządem, że będą w Rosji ceny maksymalne cukru i oleju słonecznikowego. Cena oleju słonecznikowego nie powinna przekraczać 95 rubli za 1 litr hurtowo i 110 rubli w sprzedaży detalicznej. Cukru - 36 rubli za 1 kg hurtowo i 46 rubli w handlu detalicznym.  Teraz tego taniego cukru nie ma. Do

Koronawirus uderzy w producentów żywności, a oni w gospodarkę. Ale jedzenia nie zabraknie

Koronawirus uderzy w producentów żywności, a oni w gospodarkę. Ale jedzenia nie zabraknie

ostatniego tygodnia podrożało z 5,4 zł za kg tuszki do 7,4 zł. Masło i śmietana staniały w zbycie o 20 proc., sery dojrzewające o 10 proc., ale ceny na półkach sklepowych trzymają się mocno. Podobnie było w 2015 r., kiedy ceny zbytu spadały, a detaliczne nawet nie drgnęły, bo handel wykorzystał ten czas na

Ile kosztują domowe zwierzęta i ich utrzymanie? Uwaga na pseudohodowle i złej jakości karmę

Ile kosztują domowe zwierzęta i ich utrzymanie? Uwaga na pseudohodowle i złej jakości karmę

zapłacimy od 6 do nawet 26 zł za kg. Podobnie kształtują się ceny karm kocich – od 12 do 27 zł za kilogram mokrej i od 9 do 22 zł suchej. Średni dorosły, czterokilogramowy kot potrzebuje ok. 60 kcal na każdy kg ciała, co daje około 300 g mokrej karmy dziennie, w zależności od jej kaloryczności. Łatwo

Poznaniacy stawiają na przemysłową hodowlę owadów. Widzą w nich przyszłość swoją i świata

Poznaniacy stawiają na przemysłową hodowlę owadów. Widzą w nich przyszłość swoją i świata

proteiny jest więc ogromna i rynek niecierpliwie czeka na wszelkie substytuty.   Mówi się, że hodowla owadów jest bardziej ekologiczna. Jak należy to rozumieć?  - Produkcja białka pochodzenia zwierzęcego jest nieefektywna i droga - do otrzymania 1 kg takiego białka potrzeba 2-15 kg materiału

Jak zrobić tanie święta

Jak zrobić tanie święta

49,99 zł za kilogram oraz ostrygi, krewetki, langustynki i kawior z łososia. *W skład koszyka wchodzą: masa makowa z bakaliami Bakalland 850 g, banany 1 kg, margaryna Bielma, Palma 250 g, groszek konserwowy Bonduelle 400 g, kukurydza złocista Bonduelle 340 g, woda

Tania żywność bije nawet w Biedronkę. Dyskonty zmieniają strategię

Tania żywność bije nawet w Biedronkę. Dyskonty zmieniają strategię

czerwcu Biedronka miała akcję promocyjną "Złap produkt za 1 grosz". Aby kupić coś w tej cenie trzeba było nabyć cały zestaw produktów. Na przykład jeśli klient kupił mięso mielone za 7,99, przecier pomidorowy za 2.29 oraz ryż brązowy za 2,19 to mógł dostać piwo Lech za 1 grosz

Kury dla mas! Amerykański oręż w walce z komunizmem

Kury dla mas! Amerykański oręż w walce z komunizmem

mieszkaniec Indii zjada rocznie tylko 3 kg mięsa kurczaków. Dlatego w kreślonych ostatnio scenariuszach wyżywienia ludzkości, której populacja może za pół wieku przekroczyć 10 mld, stawia się właśnie na brojlery jako na tanie źródło białka. Ostatnio doszedł do tego jeszcze jeden

Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]

Jak oszczędzić na jedzeniu 1000 zł miesięcznie? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]

sezonowe produkty. Teraz np. pojawiły się w sklepach arbuzy, które uwielbiam, ale za kilogram trzeba zapłacić 2-3 zł. Nie wiem, jak smakują, bo ich nie kupuję. Skuszę się na nie pewnie dopiero za 2-3 tygodnie, kiedy cena spadnie poniżej 2 zł. Zajadać się będę latem, gdy będą kosztowały ok. 1za kilogram