1 kg złota kosztuje
Chcesz inwestować w złoto? Życz sobie "wesołego Diwali!"
Na rynku trwa właśnie efekt "złotego" motyla. Indie przeżywają boom gospodarczy i demograficzny, a młodzi Hindusi milionami stawają na ślubnym kobiercu. I na potęgę kupują złoto.
Złota pułapka. Polacy rzucili się na złoto i na razie tracą
W tym roku Polacy kupią rekordowo dużo złota. Wiadomo - inflacja. Sprzedają się krugerandy i mikrosztabki, bo to modny prezent na ślub i komunie. Problem w tym, że złoto ostatnio potaniało. Co zrobić, żeby odrobić straty?
Co w styczniu zdrożało najbardziej w sklepach? Jajka już nie są synonimem drożyzny, zastąpił je jeden z owoców
W sklepach dzieją się dziwne rzeczy. Mamy wyścig między sieciami na ceny masła, gdzie kostkę można upolować za 2,99 zł, a jednocześnie eggflację z rekordowymi cenami jajek i drożejącym nabiałem.

Polak jajka też chce mieć swoje. Czy inflacja zachęca do hodowania kur? Tanio nie jest
do paszy i polfamix do wody oraz koncentrat paszowy 30 proc. Ten kosztuje niecałe 100 zł za worek 25 kg. Dolmix 2,5 kg około 20 zł. Polfamix 1 kg też około 20 zł. Jest jeszcze śruta sojowa oraz kreda pastewna oraz wapno. Kreda jest potrzebna na mocne skorupki. I oczywiście dajemy kurom żwirek, bo

Handlowcy znaleźli sposób na drogie owoce i warzywa. Nowy trend na bazarach
kg (tydzień temu było to 8 zł za kg), a klient decyduje, czy chce spróbować arbuza za dwa lub trzy złote. Rozmowę przerywa kolejna klientka, która pyta, czy kroi inne owoce na pół. Prosi o połówkę mango. Sprzedawca spełnia jej prośbę, po chwili szybko znajduje drugą klientkę na pozostałą połówkę

Węglowe pustki i Ukraina na ratunek Polsce. Gest czy realna pomoc?
), ale że go po prostu nie ma. Okazało się, że węgiel z importu nie nadaje się do palenia w domach ( z 1 tony może uda się odzyskać 200 kg na potrzeby domowych palenisk), a polskie porty są za małe żeby przyjąć tyle węgla, w taki krótkim czasie - i musimy liczyć na pomoc Litwy i Łotwy, które mają

Zrobieni w nawozy. Rolnicy stracili miliardy, słuchając ministra rolnictwa
kosztował 4,1 tys. zł za tonę, bo bał się, że będzie drożej, a dziś mógłby kupić od dystrybutora po 2,4 tys. Na każdy hektar potrzeba ok. 300 kg mocznika, czyli na 80 ha… Nawet nie chce liczyć, ile na tym stracił. - Mnie już nic nie dziwi, ceny zbóż są chore i nawozów też. Jak coś takiego

Nowy sposób na obniżkę rachunków. O tej funkcji żarówek LED nie słyszałeś
mniej więcej, ile żywności marnujemy (według Polskiego Instytutu Ekonomicznego statystyczny Polak wyrzuca w ciągu roku 247 kg jedzenia, podczas gdy średnia w Unii Europejskiej wynosi 173 kg na osobę), to nie wiemy, jak duża jest skala marnowania energii . W USA - kraju dużo bogatszym - co roku marnuje

W co inwestować w pandemii? Cztery powody, dla których Polacy rzucili się na giełdę
; ponad 160 tys. zł. Złoto nieśmiertelne Do portfela inwestycyjnego nadal warto dorzucić złoto. Zainteresowanie nim przerasta oczekiwania, ale też nie ma co się dziwić. – W bieżącym roku cena złota dwukrotnie przekraczała magiczną granicę 2 tys. dolarów za uncję. Dla porównania: w końcówce ubiegłego

Przepytaliśmy składy węgla w całej Polsce. Krajowy już za 3980 zł za tonę. "Kolumbijski syf" jest tańszy
regularnie do dzisiaj. - Rodzice w międzyczasie kupili trzy tony za ponad 10 tys. złotych. Ja dowiozłem jeszcze samochodem jakieś pół tony ze zwykłego sklepu po 70 złotych za torbę 20 kg, bo jak tak ma być z zakupami, to nie ma co czekać - mówi. Rodzice co prawda mówią mu już, żeby
Święty Mikołaj przyniesie pod choinkę sztabki złota
Uncja złota (31,1 gramów) kosztuje obecnie ok. 1360 dol. Kilkanaście dni temu złoto było najdroższe w historii - 1423 dol. - bo inwestorzy szukali bezpiecznej lokaty z powodu spodziewanego dodruku dolarów przez amerykański bank centralny Fed i obaw przed zwiększeniem inflacji w

Wojna i inflacja ozłacają Biedronkę. Ponad 80 mld zł przychodów w ubiegłym roku. W 2023 może być już 100 mld zł
obecności nawet silną firmę może kosztować wiele. Biedronki żadna sieć nie jest już w stanie dogonić pod względem wielkości. Ale to nie wszystko. Czytaj także: Potężne zmiany w zakupach na twoją korzyść od 1 stycznia. Te rzeczy musisz wiedzieć Na czym oszczędzają Polki i Polacy? Na swoim profilu

Kawa szybko drożeje. W sklepach ceny będą o połowę wyższe
supermarketach tanie kawy kosztują (jeszcze) od kilku złotych. Jaka jest górną granica ceny, jeśli chodzi o kawę głównego nurtu, pokazały marki takie jak Lavazza czy Costa. Jak wskazuje nasz rozmówca, kawy w sprzedaży detalicznej kosztują około 30-35 zł za kg, ale zeszły do tych poziomów z kolejno blisko 100 i

Węgiel od samorządów - wszystko, co chcesz wiedzieć, ale boisz się zapytać
Do 8 listopada gminy w Polsce miały czas do przystąpienia do programu dystrybucji węgla na zasadach określonych w tzw. ustawie węglowej. Węgiel w cenie 2 tys. zł za tonę kosztuje 100 proc. więcej niż przed rokiem, ale i tak mniej niż „jakościowy" węgiel z polskich kopalni, którego cena

Jak upał to do wody, ale pod swoim domem. Basen ogrodowy ochłodzi Cię już za kilkaset złotych
ogrodowym napełnia go… przez 30 godzin! Nie tylko czas jest na wagę złota. Woda też swoje kosztuje. A oprócz niej zapłacić trzeba także za ścieki. Tej ostatniej opłaty można uniknąć. Niektóre firmy wodociągowe pozwalają skorygować fakturę, ale większość radzi wykonać wewnętrzną instalację wodociągową

Truskawki będą, ale nie będzie miał ich kto zbierać. "Pracowników szukam w Nepalu"
. Warto dodać, że to cena w hurcie, przy zakupie znacznych ilości. Na straganie jest więc o kilka, czasem kilkanaście złotych drożej, bo sprzedawcy narzucają swoją marżę. Tańsze są truskawki z importu - te kosztują od 10,5 do 13 zł za 1 kg. Aby więc sprawdzić, czy to rzeczywiście drogo, czy tanio, warto

Czym będziemy palić zimą w piecach? Wszystkim. Meblami, żytem, odpadami
, pszenżyto czy słabe żyto - były kwalifikowane jako biomasa, czyli energia odnawialna (bo zboże, jak na roślinę przystało, odrasta). Kaloryczność owsa eksperci szacują na 15-18 MJ/kg, to tyle co pellet. Dla węgla jest to 24-26 MJ/kg. Tona owsa ostatnio potaniała. Jeszcze miesiąc temu kosztowała 1,2

Na leczenie zwierząt domowych wydajemy krocie. Rozwiązaniem mogą być polisy?
nowotworu czuł się świetnie, postanowiliśmy go leczyć. Powiem tak: trudno mi przeliczać te darowane psu 18 miesięcy życia na pieniądze. Ale spróbuję – mówi. Najpierw była chemia w tabletkach. Taki sam lek, jaki podaje się kobietom przy nowotworze piersi. Opakowanie kosztowało kilkanaście złotych. Ale
Hossa na złocie sprawia, że popyt na sztabki w Polsce bije rekordy
- Popyt na złoto jest gigantyczny. Setki inwestorów indywidualnych kupuje je w celach inwestycyjnych. We wtorek wybiliśmy dziewięć replik monety z 1766 r., ówczesnej dwuzłotówki, ważących po kilogramie czystego złota. Sześć sprzedano jeszcze przed wybiciem. Moneta z numerem 1
Złoto od dekady stale drożeje. Kiedy przestanie błyszczeć?
Współcześni inwestorzy finansowi są ogarnięci gorączką złota jak hiszpańscy konkwistadorzy łupiący Inków i Azteków. Zmieniła się tylko broń: zamiast mieczy i halabard walczy się o złoto dolarami, windując na giełdach cenę uncji (równej 31,1 g). 10 lat temu uncja kosztowała

W Polsce trwa piwna rewolucja. Co dalej z kraftem? To koniec? A może dopiero początek?
sprzedajemy wszystko, co uwarzymy, w dużej części jeszcze przed rozlewem. Czyli browar w Polsce to żyła złota. - Zdecydowanie nie. Jeden z największych problemów na starcie to dystrybucja, a jeszcze większym kłopotem w branży, teraz i przed pandemią, są zatory płatnicze. Konkurencja też już jest niemała

Proste sposoby na codzienne oszczędności. Jak zmniejszyć wydatki?
zaśmiecanie środowiska. Na przykład do wyprodukowania 1 kg chleba potrzeba 1,6 tys. l wody, 1 kg mięsa drobiowego wymaga 4,3 tys. l wody! Wydatki na jedzenie można też ograniczyć, rezygnując z jedzenia na mieście lub ograniczając liczbę posiłków spożywanych w restauracjach, barach, stołówkach

Ile kosztują domowe zwierzęta i ich utrzymanie? Uwaga na pseudohodowle i złej jakości karmę
kosztem ponoszonym przez kociarza będzie żwirek. Najdroższe są żwirki sylikonowe. Opakowanie 4 kg wystarcza na trzy miesiące i kosztuje około 14 zł. Z kolei te najbardziej powszechne to żwirki bentonitowe. Za pięciokilogramowe opakowanie zapłacimy ok. 6 zł. Poza tym do wyboru mamy jeszcze żwirki drewniane
Rekordowo tanie tankowanie na koniec roku
budżetu czerpie z eksportu ropy. W środę z powodu spadku cen czarnego złota rosyjska waluta straciła na wartości 1,3 proc. i po południu za 1 dolara trzeba było zapłacić 73,3 rubla, najwięcej od roku. Przy tym Rosja też przyczynia się do spadku cen ropy, bijąc w tym roku rekordy wydobycia ze swoich złóż.
Wygrał 35 mln zł. Co powinien z nimi zrobić?
prostu skromnie... złotą podłogę w swoimi trzypokojowym mieszkanku na peryferiach. Kilogram złota jest dziś tani jak barszcz, kosztuje raptem 150 tys. zł. Megakumulacja w Lotto jest więc warta tyle, ile 200 kg złota. Wypoczynek u szejków W nagrodę za
Najdziwniejsze telewizory świata
jubilerskiej: jego obudowę pokryto skórą aligatora, ale przede wszystkich grubą warstwą różowego, 18-karatowego złota (28 kg) i 72 wolnymi od jakiejkolwiek skazy diamentami. To jedyny telewizor, do którego ekran jest tylko dodatkiem.
Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli: Zastawiłem swój majątek na 30 mln zł. Nikogo nie musiałem zwalniać
nie czepiała i nie nałożyła mi domiaru, który niszczył firmy. Przez dziesięć lat jeździłem żukiem, nie kupiłem sobie samochodu osobowego. Nigdy nie byłem typem hulaszczym, to, co zarabiałem, odkładałem, kupowałem dolary i złoto. One się przydały, kiedy nadszedł rok 1989 i wszystko się zmieniło. Co ta
Karm, głaszcz i wydawaj. Oferta dla opiekunów zwierząt jest skromna i droga
Regularne szczepienia i odrobaczanie, czyli podstawowy serwis czworonoga, to wydatek rzędu stu kilkudziesięciu złotych rocznie. Zdejmowanie kamienia pod narkozą kosztuje około 300 zł, USG czy EKG – około 100 zł. Do tego dochodzą choroby, a leczenie kosztuje niemało i nie ma zwierzęcego
Mała waga, wielkie osiągi. 200 tytułów mistrza świata na sprzęcie z mazowieckiej wsi
również biorą udział w zawodach, na przykład nasza Renata Kałuża. Polski sportowiec Rafał Wilk jest zdobywcą 3 złotych i 1 srebrnego medalu na dwóch paraolimpiadach: Londyn 2012 i Rio 2016. A także pięciokrotnym mistrzem świata i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Świata. Sport staje się coraz bardziej
Jak kupować w promocji? Wyprzedaże bez tajemnic
jedzenia, to we wszystkich gazetkach pierwsze pozycje - pod względem liczby promocji - zajmowały w 2015 r. łopatka wieprzowa 1 kg luz, Łaciate mleko świeże 2 proc. 1 l w butelce plastikowej, ćwiartka z kurczaka 1 kg luz oraz pomidory 1 kg luz. Wszystkie te produkty miały sprawić
Zakupy w Boże Narodzenie, czyli jak świętować i nie zbankrutować
zbierania kart z piłkarzami drużyn występujących w Lidze Mistrzów. Kosztował raptem parędziesiąt złotych. Od tego czasu z dymem poszły znacznie większe pieniądze na zakupy kart do tego albumu (bo w zestawie startowym dali oczywiście tylko niewielką ich część). Paczka z sześcioma kartami kosztuje ok. 3-4 zł
- Zwierzęta mam, bo je kocham - mówi pani Mirosława, która ma siedem kotów i psa. Na pupili wydajemy już 3,5 mld zł rocznie
internecie Jest kilka sposobów na to, żeby nie przepłacać. Najkorzystniej cenowo wypadają duże opakowania karmy, nawet po 30 kg. Koszt takiego worka to w zależności od rodzaju w granicach od jakichś kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Oczywiście tak dużą paczkę trudno przetransportować ze sklepu, ale
Rzecznik firm: Postuluję, aby 2,5 mln przedsiębiorców objąć KRUS. Dlaczego rolnicy mają być uprzywilejowani?
tylko duże korporacje i dalej nic. Piekarze już plajtują. Właściciel piekarni płacił za prąd 60 tys. zł miesięcznie, teraz ma płacić 300 tys. zł. Pszenica podrożała o 100 proc. Masło kosztowało 12 zł za kg, teraz kosztuje 25 zł. Cena gazu wzrosła o prawie 1000 proc. Piekarze twierdzą, że bułka czy
Wyprawka szkolna za pieniądze z 500 plus
czym warto pamiętać, kupując tornister dla dziecka? Tornistry z wyższej półki kosztują słono 200-300 zł. Przy jednym dziecku jeszcze można zacisnąć zęby. Przy dwójce bądź trójce dzieci robi się z tego spora kwota. 1. Tornister posłuży najprawdopodobniej przez rok szkolny. Raczej nie dłużej. Po pierwsze
Ile mógłbyś zapłacić za miecz Napoleona, albo truflę? Oni zapłacili słono. 16 najdroższych rzeczy świata [RANKING]
, emblematem z białego złota. Dodatkowo ozdobił je 19 karatowym diamentem. To właśnie butelka czyni ten szampan najdroższym w historii, za który trzeba zapłacić 1,2 mln dolarów. Jest tez wersja dla biedniejszych degustatorów bąbelków. Standardowa butelka Gout de Diamants kosztuje 250 tys. dolarów. Wartość
Jechać na wakacje z biurem podróży czy samemu? Kiedy taniej?
hotelu z basenem kosztuje już od 1187 zł za siedem nocy bez wyżywienia. Doliczyć trzeba minimum kilkaset złotych na jedzenie dla jednej osoby. A w biurze podróży? W TUI tydzień w trzygwiazdkowym hotelu z basenem w Hersonissos wyniesie 2091 zł od osoby (jedna z tańszych ofert
MWC 2018. Samsung, Nokia i Huawei już po swoich premierach
klapką ma procesor Snapdragon 205 i modem 4G. Cena? Zaledwie 79 euro. Z kolei Nokia 1 kosztuje 85 dol. A w środku: procesor MediaTek MT6737M, 1GB RAM, 8GB pamięci oraz aparat 5MP. Huawei Matebook X Pro Chiński producent nie zaprezentował swojego nowego smartfona. Postanowił ominąć szum związany z Mobile
Poczta Polska ratuje się i zbliża się do PiS. Liczy na zlecenia rządowe
świadczenia usługi powszechnej wzrósł z 34,5 mln zł w 2014 r. do ponad 247 mln złotych w 2015 r. Prezes UKE mimo to pozwolił Poczcie Polskiej na podwyżkę cen od marca 2016 roku. Zwykły list zdrożał wtedy z 1,75 zł do 2 zł, a paczka pocztowa priorytetowa do 1 kg (gabaryt A) z 11 zł
Wielkanoc: idziemy na zakupy. Który sklep najlepiej łączy jakość z ceną?
specyficzny. Przed wojną jedliśmy go 11 kg rocznie. Ale wtedy był monopol cukrowy i ten surowiec był strasznie drogi. Z tamtych czasów pochodzi jedno z najsłynniejszych haseł reklamowych w historii: „Cukier krzepi". Wymyślił je Melchior Wańkowicz. Dostał za to 5 tys. przedwojennych złotych nagrody
Ile kosztuje dobry fryzjer - czy warto czekać i płacić za nazwisko?
, kiedy przydarza jej się nowa miłość albo ma w planach randkę. Przeczytaj także: Ile kosztują włosy? Nawet 8 tys. zł za 1 kg. Tyle można zarobić Jak reklamować usługę fryzjerską? Umowa ustna, zawierana najczęściej z fryzjerem, też jest obowiązująca i może stanowić podstawę do zgłaszania zastrzeżeń
Nieczułe, opryskliwe, niewykształcone? Potrzebujemy młodych pielęgniarek. I nie szanujemy ich
oddziale Ani leży trzech pacjentów ważących ponad 100 kg. - Leżą z niedowładami, niektórzy całkowicie nieprzytomni. Trzeba ich myć i przewijać cztery razy dziennie. Tłumaczę innym pacjentom, że nie mogę teraz podejść, ale nie rozumieją, nie widzą, co dzieje się na innych salach. Brakuje sprzętu
Ruskie lepszego sortu. Co kryje się w sklepowych pierogach?
przynosiło efekty, chociaż nie ukrywam, że obecnie rynek jest bardzo trudny. Większość klientów jednak przede wszystkim patrzy na cenę. To ile powinien kosztować w sklepie kilogram jakościowych ruskich? - Cena 24 zł za 1 kg dobrego wyrobu po naliczeniu
Jak wyglądają zakupy w ciucholandzie?
czy kupuje w Polsce), posiada własne magazyny i segreguje ciuchy. Worek (ponad 20 kg) towaru niesegregowanego kosztuje od kilkunastu złotych do 100, jeśli to nowe rzeczy. Segregowany jest droższy. - Problem w tym, że może w nim być wszystko. Nawet śmieci i spleśniała odzież
Jak wybrać rybę, aby była świeża, choinkę, żeby nie sypały się z niej igły, i wino do karpia
Weterynarii opracował więc wytyczne, w jaki sposób przenosić żywe ryby. I tak, jeśli zabieramy karpia w opakowaniu z wodą, to powinien on mieć możliwość przybrania swojej naturalnej pozycji. Wody powinno być też dwa razy więcej niż masy karpia. Na przykład, jeśli karp waży 1 kg, to w opakowaniu powinniśmy
Biznesowy romans trwa. Wittchen z Lidlem, Biedronka z Sony. Czy opłaca się kupować markowe produkty w dyskontach?
? Fot. Materiały prasowe W te święta dyskont postawił raczej na wyższej klasy artykuły spożywcze marki własnej niż znane firmy. W oświadczeniu przesłanym redakcji, sklep chwali się, że wiele produktów kosztuje zaledwie 4,99zł/ opak. lub kg. - Przykładem mogą być: praliny z
Kiełbasa polska, czyli jak wygląda jakość naszej żywności? [Pieniądze Ekstra]
60 deko, swoich szynek suszonych, np. parmeńskiej. A w Polsce? - U nas, jeśli z kilograma mięsa zrobi się 90 deko do 1,1 kg szynki, to jest to produkt najwyższej jakości. Standardem jest jednak robienie z 1 kilograma - 1,3 kg szynki, ale muszę
Czym nas kuszą markety budowlane?
ma dobrą relację jakości do ceny. Dla kobiet będzie z kolei informacja, że farba ładnie się nazywa (dajmy na to Złote Kłosy), dobrze się kojarzy, fajnie wygląda. Polacy samodzielne murowanie, malowanie, układnie podłóg mają w DNA. To nas wyróżnia na tle Europy. Mniej i
Kuryle - wyspy skarbów
wulkanicznych wyspach. W zeszłym tygodniu rosyjski minister zasobów naturalnych Jurij Trutniew zapowiedział, że Moskwa sfinansuje dalsze poszukiwania geologiczne na Kurylach zasobów złota, a przede wszystkim renu, którego złoża rosyjscy geolodzy znaleźli w 1992 r. na największej ze spornych wysp o nazwie Iturup
Zrobił biznes na bonsai. Sprzedaje drzewko za kilka tys. euro
jeszcze akcesoria do formowania roślin: nożyczki (te profesjonalne kosztują ok. 500 zł), drut (1 kg to wydatek 150 zł) i obciążniki. - To nie jest tanie hobby - przyznaje Pietraszko. Kręgosłup już nie ten - Pierwszą zasadą, która obowiązuje przy
Tankowanie mocą, czyli 100 km za 7 złotych
. Wyobraźcie sobie, że tankowanie pod korek kosztuje was 10-15, góra 30 złotych. A tankować można wszędzie tam, gdzie sięgnie przedłużacz. Np. w swoim domu. Kuszące, prawda? Im droższe paliwo, tym mniej sceptyków. Już aż 8 na 10 Polaków uważa że samochody elektryczne (określane
Turystyczny pomysł na biznes
walczące o terytorium. Wioska mieści się na 5 ha terenu na którym znajdują się: 20 oryginalnych tipi, indiański tor przeszkód, strzelnica, sklep z indiańskimi pamiątkami oraz osada traperów i poszukiwaczy złota. Zatem jeśli chcesz porzucać tomahawkiem lub podkową, poszukać złota i spróbować swoich sił w
Jak najtaniej pojechać na urlop? Niezbędnik wakacyjnego podróżnika [Pieniądze Ekstra]
przypadku pociągu TLK zapłacisz 10-15 zł taniej za każdy bilet dla osoby dorosłej. Dla całej rodziny oznacza to kilkadziesiąt złotych oszczędności. Jak najtaniej przewieźć rower? W pociągach sieci Intercity (EIC i TLK) bilet na rower kosztuje 9,1 zł. Ale uwaga: w TLK można je
Szmaciane imperium
buty nie do pary. Bo kilogram ciuchów od Wojteczka, około 20 rzeczy, kosztuje 1 euro. Wychodzi 5 centów za sztukę. Do tego dochodzą koszty transportu morskiego i marża hurtownika, ale i tak jest tanio. Na końcu do magazynu, dokąd trafiają kontenery z Polski - każdy wypełniony pięciuset belami ciuchów
Domek na drzewie, czy sopocki jacht? Takich miejsc do spania nie znajdziecie nigdzie indziej. Oto Airbnb
zimowych. Można wtedy jeździć na nartach, w psim zaprzęgu, skuterami śnieżnymi, a nawet rzeźbić w lodzie lub łowić ryby w przeręblu. Samo miasto jest również ciekawym ośrodkiem turystycznym. Położone nad Wielkim Jeziorem Niewolniczym w latach 30. XX wieku stało się ważnym ośrodkiem wydobycia złota
Roman Kluska walczy z Hydrą. "By prowadzić biznes, muszę płacić 'haracze' urzędnikom"
gorszym niż zły. Do tego ważyłem wtedy ponad 100 kg. Lekarze powiedzieli wprost, że będę brał leki do końca życia. Jak odstawię, umrę. Wtedy przyjechała do mnie prof. Bożena Patkowska-Sokoła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i pokazała wyniki badań dotyczące sera owczego. Że jest doskonały dla
Eksport jabłek? Najpierw zróbmy z nich cydr
zarobić. Ile? – Na wyprodukowanie litra cydru naturalnego potrzeba ok. 1,5 kg jabłek. Jabłka są dziś sprzedawane po 30 groszy za kilogram. Czyli surowce potrzebne do wyprodukowania litra cydru kosztują nas ok. 50 groszy. A litr cydru naturalnego możemy sprzedać za 10-12 zł. Widzi pan możliwość zysku
Sezon wyprzedaży rozpoczęty. Jaki rower wybrać?
umożliwia przejechanie - w zależności od modelu - od 40-50 do nawet 130 km bez doładowywania. Minusem rowerów elektrycznych jest po pierwsze cena (najtańsze modele kosztują 3-4 tys. zł), a po drugie waga, która często przekracza 20 kg. Ile kosztuje rower
Razem przeciw COVID-19 - tygodniowy przegląd działań firm i organizacji
początku kryzysu wywołanego COVID-19 Żabka podjęła współpracę z Ministerstwem Zdrowia i zadeklarowała pomoc finansową w wysokości 4,5 mln złotych na rzecz działań związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Dziś widzimy najbardziej namacalny efekt tej współpracy ? do szpitala jednoimiennego w Gorzowie
Przegląd prasy
Warszawa, 02.10.2018 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy. Rzeczpospolita --Miliard złotych może kosztować polski budżet w przyszłym roku twardy brexit
Tania żywność bije nawet w Biedronkę. Dyskonty zmieniają strategię
dzień ma na półkach ok. 1,7 tys) na czele z dojrzewającą przez 12 miesięcy szynką Jamón Serrano Reserva za 199 zł za sztukę (waży 6,5-7,5 kg), małżami, surowymi krewetkami i anchois. Po co sklepy idą w kuchnię etniczną? To sposób aby klient kupił więcej niż planuje, czyli jak
"Pieniądze Ekstra" lecą na zakupy za granicę. Londyn czy Chicago?
kamizelka w USA kosztuje 118 dol. (360 zł), a u nas aż 560 zł. Za trampki Michaela Korsa zapłacimy w Polsce równo tysiąc złotych. W USA - nie więcej niż 200 dol., czyli ponad 600 zł. Kozaki kupimy za 300 dol., czyli nieco ponad 900 zł. Na wyprzedaży bez problemu kupimy np. sandały
Trać kilogramy, nie pieniądze. Ile wydamy na dietę?
kuracje suplementami diety, których działanie ma pomagać w odchudzaniu i mobilizować nas do zdrowszego trybu życia. A to już kosztuje. Według danych firmy IMS Health co czwarty Polak sięga po suplementy diety, których zażywanie - poza niektórymi wyjątkami - na ogół nie jest
Rozkręcają wegańską rewolucję
. Nawzajem mobilizowali się, żeby robić to, co kochają. Za tysiąc złotych miesięcznie wynajęli 30-metrowy lokal przy ul. Wallenroda na Dolnym Wrzeszczu, w którym był wcześniej zakład fryzjerski. Wyremontowali go z kredytu i z pieniędzy pożyczonych od przyjaciółki. Jako
Imperium duszy i biznesu, czyli cena nirwany
. Gdy w kwietniu 2011 r. guru zmarł, w jego prywatnych apartamentach odnaleziono paczki indyjskich rupii o równowartości ponad 2,5 mln dol., 98 kg złota i 307 kg srebra. Śmierć "prezesa" jest dla budowanych na kulcie jednostki firm poważnym ciosem. Do Puttaparthi
Cud nad Wisłą? Jakie będą polskie miasta w 2035 r.
, zwolnili, dostali zadyszki. Ile trzeba, byśmy ich dogonili? Zdaniem PwC jesteśmy na półmetku. Start miał miejsce w 1989 r. Metę przetniemy w 2035. Jako jedyni uniknęliśmy recesji i jeśli nie zwolnimy, możemy mieć złoto... Tak, polskie miasta mają szansę
Czy auto w firmie jest niezbędne?
zależności od modelu na jaki się zdecydujemy, przeglądy mogą być konieczne nawet co 30 tys. przejechanych kilometrów. Gdy auto jeździ bardzo dużo, może się okazać, że trzeba je wykonywać co kilka miesięcy. Przed wyborem modelu warto w serwisie sprawdzić, ile kosztuje przegląd gwarancyjny takiego pojazdu
Chcesz latać tanio, musisz być elastyczny [Pieniądze Ekstra]
kosztował 34 zł. To nie była specjalna promocja. Ale żeby zapłacić tyle za bilet na tej trasie, trzeba było posiadać kartę Wizz Discount Club. Kosztuje ona 130 zł, ale obniża cenę biletu średnio o kilkadziesiąt złotych, więc jeśli skorzystamy z niej co najmniej trzy razy w roku, opłaca się ją zakupić
Jak wygląda świat z perspektywy drona? [ROZMOWA]
umiejętnościami i niezłym sprzętem, ale interes raczkował. Dzisiaj zajmujemy się dystrybucją, szkoleniami i dostarczaniem specjalistycznego sprzętu przeznaczonego głównie dla firm, instytucji państwowych i służb mundurowych. Mamy w ofercie drony o wartości od tysiąca do trzystu tysięcy złotych. Ale żeby to
Cofanie zegara skalpelem. Ile kosztuje operacja plastyczna?[Pieniądze Ekstra]
proporcji 9:1. Rozpiętość wieku? Ogromna: operuje się nawet dzieci, które np. cierpią przez odstające uszy. Taka operacja kosztuje od 2 do 5 tys. zł. Na drugim końcu cennika jest face lifting, przeszczep włosów czy tzw. pełny lifting ciała (5-20 operacji) za kilkadziesiąt tysięcy
Jak ogrzać dom. Ile kosztuje tani opał? Czy można mniej truć?
emisja trucizn będzie bardzo wysoka. – Jak to obliczyć? Cena za tonę w złotych/wartość opałowa w MJ/kg = cena ciepła (zł za 1 GJ).
Michał Sołowow. Przegrywanie jest częścią życia
pakowaliśmy sami, aby wystawiać je na regałach. Była za to olbrzymia marża. Gwoździe kupione po 3 zł za 1 kg po zapakowaniu w torebki sprzedawaliśmy po 3 zł za 100 g. Potem znak OBI odkupiła od nas niemiecka firma OBI, która wcześniej przejęła go od Szwajcarów w Europie Zachodniej. Same hipermarkety kupił ode
Lumpeksy odchodzą do lamusa. Czemu już w nich nie kupujemy?
wyborów z rzędu - i można zwijać biznes. Jak spośród szmat wybrać "cream"? Posegregowany towar nazywa się w branży "sortem". Standardowy kosztuje w hurtowni ok. 20 zł za kg. Najwyższą kategorią jest tzw. cream. To ciuchy dobrych
Ile kosztują włosy? Nawet 8 tys. zł za 1 kg. Tyle można zarobić
interesują tylko takie włosy, które mają od 40 cm długości. Jeśli wziąć pod uwagę, że włosy rosną średnio 1 cm na miesiąc, oznacza to ich zapuszczanie przez ponad trzy lata. Nieliczne skupy przyjmują również włosy farbowane albo w przedziale 20-40 cm, ale są one wyceniane dużo niżej. Włosy długości poniżej
Co to jest debet na koncie i jak go dostać?
kilkadziesiąt złotych prowizji. Sprawdź, jakie jest oprocentowanie takiego kredytu - jeśli nie przekracza znacznie 10 proc. w skali roku, to znaczy, że dobrze trafiłeś. W jaki sposób spłacasz debet i ile kosztuje? Zadłużenie spłaca się automatycznie przy
Jak kupić telewizor? Czy nowości warte są swojej ceny? [Część 1]
. - 3D to duży krok w tył na drodze ku energooszczędności. Telewizory pracujące w tym trybie zużywają dużo więcej prądu - potwierdza Filip Kulpa, naczelny miesięcznika "Audio Video". Wad jest więcej: aktywne okulary kosztują kilkaset złotych, są masywne, a miganie