1 g złota kosztuje
Chcesz inwestować w złoto? Życz sobie "wesołego Diwali!"
Na rynku trwa właśnie efekt "złotego" motyla. Indie przeżywają boom gospodarczy i demograficzny, a młodzi Hindusi milionami stawają na ślubnym kobiercu. I na potęgę kupują złoto.
Złota pułapka. Polacy rzucili się na złoto i na razie tracą
W tym roku Polacy kupią rekordowo dużo złota. Wiadomo - inflacja. Sprzedają się krugerandy i mikrosztabki, bo to modny prezent na ślub i komunie. Problem w tym, że złoto ostatnio potaniało. Co zrobić, żeby odrobić straty?
Złoto tanieje po decyzji Fed. Winny dolar, który drożeje na potęgę
Uncja złota kosztuje tylko 1138 dol., czyli najmniej od lutego. Spadek cen złota to efekt umacniającego się dolara w reakcji na podwyżkę stóp procentowych w USA

Złoto najtańsze od ponad 5 lat. Winny dolar?
towary takie jak ropa, węgiel czy miedź) - przeważnie, choć nie zawsze - tanieją. A od początku roku dolar się umacnia - jeszcze w styczniu kosztował ponad 1,3 euro, a dziś jest to niewiele ponad 1 euro. Istniały przesłanki wskazujące na to, że cena złota może spadać. Popyt na

PKO BP stawia na złoto. W oddziałach bank sprzedaje sztabki
Złoto trafiło pod strzechy. Od 1 października największy polski bank zaoferował w 1200 swoich oddziałach sztabki złota. W ciągu niespełna 30 dni instytucja sprzedała złoto o wartości ponad 500 tys. złotych - najczęściej kupowano najmniejsze i najtańsze sztabki o wadze 1 g

Gorączka złota ogarnęła Polaków. Sprzedaż kruszcu wzrosła o 33 proc.
najbogatszych Polaków, poinformowała o rekordowym wzroście popytu na złoto w 2016 r. Od stycznia do końca września sprzedaż kruszcu klientom indywidualnym wzrosła o 33 proc. Pasjonaci mogą wybierać niewielkie 1-gramowe sztabki za 390 zł, większe jednouncjowe (31,1 g) sztabki z wizerunkiem Jana Pawła II (za 5,5
Święty Mikołaj przyniesie pod choinkę sztabki złota
waży 28,28 gramów i kosztuje ok. 170 zł. Złota moneta (15,15 g) wchodzi właśnie do sprzedaży: wybito do 2 tys. sztuk, a zamówiono już 300 sztuk. Mennica Polska chce w przyszłym roku wrócić do pomysłu sprzedaży monet, numizmatów i sztabek w dużej ogólnopolskiej sieci.

Rewolucja fiskalna. Od środy zmieniają się ceny w sklepach. "Zmienia się pogoda i zmienia się VAT"
za 4,85 zł, a nie za 4,99 zł za kilogram, jak w czerwcu 2020 r. Awokado kosztujące wcześniej 2,49 zł za 100 g obecnie można nabyć w cenie 2,39 zł za 100 g. Pieluchy Pampers Active Baby 90 szt., które 1 czerwca kosztowały 54,99 zł, od 1 lipca można będzie nabyć za 49,99 zł, pieluchy Dada Extra Soft XL

Kurs funta powyżej 5 zł. Nerwowo na rynkach po decyzji Donalda Trumpa ws. Syrii i Korei Północnej
umacniają, ale nie w takim tempie jak funt. Euro kosztuje 4,25 zł, frank szwajcarski 3,98 zł, a dolar pierwszy raz od prawie miesiąca przebił psychologiczną barierę 4 zł. Drożeje też złoto, które uważane jest za bezpieczną inwestycję w niepewnych czasach. W ubiegłym roku, m.in. z powodu Brexitu, Polacy
Złoto od dekady stale drożeje. Kiedy przestanie błyszczeć?
Współcześni inwestorzy finansowi są ogarnięci gorączką złota jak hiszpańscy konkwistadorzy łupiący Inków i Azteków. Zmieniła się tylko broń: zamiast mieczy i halabard walczy się o złoto dolarami, windując na giełdach cenę uncji (równej 31,1 g). 10 lat temu uncja kosztowała

Jak płacić mniej za prąd?
Giełdzie Energii sięgnęła we wrześniu 2021 roku 465,70 zł za MWh. Rok wcześniej energia na TGE kosztowała ok. 244 zł za MWh. Firmy energetyczne będą chciały rekompensować te wzrosty, co odbije się na naszych rachunkach. Sprawdź klasę energetyczną sprzętu AGD Na taryfy nie mamy wpływu, ale mamy

Ceny paliw zamroziło na święta. Puchną zyski koncernów
Już od trzech miesięcy trwa wielka przecena na rynku naftowym. W piątek w południe na giełdzie w Londynie baryłka europejskiej ropy naftowej Brent kosztowała zaledwie 53 dol. – prawie 40 proc. taniej niż na początku października. Ostatni raz tak tanio ropa kosztowała w sierpniu zeszłego roku

Najtańsze podróże weekendowe
polecieć nie tylko do Oslo, ale także do Göteborga (już za 69 zł) czy do Sztokholmu (za 89 zł). Tyle że cena transferu z oddalonego o 100 km lotniska Skavsta w Sztokholmie kosztuje do 119 koron szwedzkich (53 zł) w jedną stronę, a w Götebergu 105 koron (46 zł). Warto

Jest lista zdrowych produktów dla sklepików szkolnych
drożdżówek na półkach sklepików szkolnych pojawią się kanapki z pełnoziarnistego lub razowego pieczywa. Ministerialna lista zakazuje używania wszelkich sosów i majonezu w kanapkach. Do użytku został dopuszczony jedynie keczup, którego 100 g zrobiono z co najmniej 120 g pomidorów. A w 100 g szynki użytej do
PSPA: Samochód elektryczny można już kupić za ok. 50 tys. zł
Warszawa, 18.10.2017 (ISBnews) - Najdroższy samochód elektryczny na polskim rynku kosztuje niemal 1 mln zł, a za najtańszy trzeba zapłacić tylko 50 tys. zł. wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (ORPA

Szef Grupy Lotos: Nastąpiło już odbicie cen ropy, inwestujemy
. Gwałtowna przecena czarnego złota była wstrząsem dla Lotosu, który latem - z błogosławieństwem Ministerstwa Skarbu, swojego największego akcjonariusza - postanowił sprzedać za niemal 1 mld zł nowe akcje, by zebrać pieniądze na budowę nowych instalacji w rafinerii w Gdańsku oraz eksploatację złóż gazu B4/B8
Przegląd prasy
--Według analityków ewentualne przejęcie przez Grupę Azoty niemieckiego Compo Expert może kosztować około miliarda złotych --Jastrzębska Spółka Węglowa będzie systematycznie zwiększać zatrudnienie - tylko w tym roku liczba pracowników węglowej spółki ma wzrosnąć o około 230 osób

Jak kupować w promocji? Wyprzedaże bez tajemnic
za kilogram. Ptasie mleczko? Waniliowe (380 g) kosztowało w ramach megapromocji czasem 8 zł, a czasem 12,66 zł. Dlatego promocje w sklepach spożywczych warto śledzić i wybierać dzięki aplikacjom na komórki. Najpopularniejsza z nich, Blix, ma już ponad pół miliona

Zakupy na granicy. Porównujemy ceny w Polsce, Czechach i na Słowacji
gospodarczej czy piwa. Ceny pochodzą sprzed Świąt Wielkanocnych, uwzględniliśmy wszystkie promocje, o ile obowiązywały. Za ten sam koszyk zakupów w Polsce zapłacimy co najmniej 69,07 zł, w Czechach 81,66 zł, a na Słowacji 89,48 zł (przy wyliczeniach przyjęliśmy kurs 1 EUR = 4,25 PLN, 1 CZK = 0,16 PLN). W

Wrześniowa rewolucja w sklepikach szkolnych. Będzie lista dozwolonych produktów
, woda źródlana i soki warzywne lub owocowe oraz kawa zbożowa i herbata, słodzone nie cukrem, ale miodem. Mięso i jego przetwory mają zawierać nie więcej niż 10 g tłuszczu w 100 g produktu. Prowadzący szkolne sklepiki będą mogli także sprzedawać

Królowie życia z Hongkongu
PilkaSklep.pl. Oferują w nim oryginalne ciuchy m.in. Adidasa, Nike, Umbro. Gdy piłkarze walczą o punkty, G. i K. walczą o klientów za pomocą reklam w największych polskich portalach. Na kampanię promocyjną wydają około miliona złotych. - Szacuję, że wyciągnęli z tego sklepu dwa razy tyle - mówi Tomasz

Poczta Polska od marca podnosi ceny. Dla klientów. Bo w przetargach dużo taniej
wszystkie przesyłki doręcza w takim samym standardzie terminowym i cenowym". Ile wyniesie podwyżka? Średnio 14 gr dla listów ekonomicznych i priorytetowych (nierejestrowanych) w przedziale wagowym do 350 g. Obecnie takie listy kosztują odpowiednio 1,75 zł za list zwykły

Miliarderzy i niewolnice. Odzieżowi giganci czerpią zyski z wyzysku
blisko 67 miliardów dolarów (około 251 miliardów złotych). Odpowiedzi? Aż 35 koncernów nie udzieliło żadnej. Reszta odpowiedziała, ale do powiedzenia miały niewiele. Spośród 108 marek aż 100 nie ujawniło żadnych informacji o wysokości płac u swoich poddostawców. To m.in. znane sieciówki: Adidas, H&M
Krezus ze SKOK-u
miał się lepiej niż niejeden SKOK, rzecznik Kasy zarzucił dziennikarzowi manipulację. W tym roku na ratowanie upadających kas banki miały wydać ok. pół miliarda złotych. Ale sam upadek SKOK Wołomin będzie kosztował Bankowy Fundusz Gwarancyjny ok. 2,2 mld zł. Dzięki temu 60
TYLKO U NAS. Kupuję podróbki na Allegro i pokazuję, jak to działa oraz kto na tym zarabia
podrabianych produktów są bokserki męskie Calvin Klein. Jeszcze rok temu oferowane masowo nawet po 49,99 zł. Dziś cena podskoczyła nieco. Przed świętami, walentynkami, to jest biznes wart dużych pieniędzy (obroty ponad 1 mln złotych)”. Schemat zawsze wygląda tak samo: konto ma mniej niż rok, pojawiają
Zakupy w Boże Narodzenie, czyli jak świętować i nie zbankrutować
zbierania kart z piłkarzami drużyn występujących w Lidze Mistrzów. Kosztował raptem parędziesiąt złotych. Od tego czasu z dymem poszły znacznie większe pieniądze na zakupy kart do tego albumu (bo w zestawie startowym dali oczywiście tylko niewielką ich część). Paczka z sześcioma kartami kosztuje ok. 3-4 zł
Przegląd prasy
gotówką kosztuje 18,5 mld zł rocznie, tj. 1% PKB --Na rynku ropy naftowej są przesłanki do wzrostu cen --PGNiG zainwestowało ok. 5,3 mld zł w złoża norweskie w ciągu 10 lat --Atal wprowadził do sprzedaży 264 mieszkania w
Bankowcy znowu na bruk
może ucierpieć ok. 1 tys. pracowników. Zwolnienia przeprowadzi też hiszpański CaixaBank. Pracę - głównie z Katalonii - ma stracić ok. 500 osób. Wymogi kapitałowe, na ludzi nie starcza Z kolei we Francji zatrudnienie tnie Société G
Gnomy z Zurychu
wysłał do Szwajcarii złoto o wartości 1 mld 922 mln franków lub 444 mln dol. Według obecnej wartości to ok. 6 mld dol. Z tego 1 mld 679 mln franków zostało przekazanych do Szwajcarskiego Banku Narodowego, zaś 244 mln franków do banków komercyjnych. I za ich pośrednictwem Niemcy dokonywali płatności
Jak wybrać rybę, aby była świeża, choinkę, żeby nie sypały się z niej igły, i wino do karpia
. Okazało się, że często lodu było więcej, niż informował producent na opakowaniu. Przykładowo zamiast deklarowanych 35 proc. było jej 43,3 proc. Jeśli więc kupujemy głęboko mrożoną tilapię w cenie 14 zł za pół kilo, to zakładając, że ma ona aż 43 proc. glazury, po rozmrożeniu zostanie nam tylko 283 g mięsa
Poczta Polska podnosi ceny
Ile wyniesie podwyżka? Średnio 14 groszy dla listów ekonomicznych i priorytetowych (nierejstrowanych) w przedziale wagowym do 350 g. Obecnie takie listy kosztują odpowiednio 1,75 zł list zwykły ekonomiczny oraz 2,35 zł list priorytetowy. W przetargach
Ile kosztują domowe zwierzęta i ich utrzymanie? Uwaga na pseudohodowle i złej jakości karmę
rasy kosztuje więcej także wtedy, gdy rasa ta jest rzadsza, droższa w utrzymaniu oraz gdy w Polsce jest niewiele hodowli ze zwierzętami danego typu. Przywilej pierwszeństwa wyboru czworonoga z danego miotu również przełoży się na większy koszt. Żeby kupić zwierzaka ze sprawdzonej hodowli trochę taniej
Tańszy prąd popłynie latem. Kilka złotych mniej na każdym rachunku
Najwięksi sprzedawcy dostarczający prąd do blisko 13 mln domów - spółki z grup energetycznych PGE, Tauron, Enea i Energa - sami nie decydują o tym, ile kosztuje prąd. Sztywne ceny dla gospodarstw domowych (taryfy G) zatwierdza prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE), który
Akcje JSW - jest porozumienie. Strajków nie będzie
walka się skończyła. Akcje JSW: zapisy ruszą 14 czerwca. Grad: Jest duże zainteresowanie spółką Czytaj też: Wycenili akcje JSW jak czarne złoto. W sumie 24 mld zł Górnicy, żeby nie przeszkadzali w
Ile kosztuje chemiczny cud, czyli szukamy sposobu na zmarszczki [Pieniądze Ekstra]
Najdroższe kremy kosztują dobre kilkaset złotych (a nawet ponad 1000). Tyle tylko, że najczęściej słono za nie przepłacamy. - Zwykły konsument, nieumiejący czytać składu chemicznego, nie jest w stanie odróżnić kremu dobrego od marnego. Takich perełek wartych swoich kilkuset
PO zadłużyła Polskę bardziej niż Gierek, a szlachta nie płaciła podatków. Oto 14 mitów o polskiej gospodarce, które najwyższy czas rozwiać
wydatków inwestycyjnych japońskich firm okazało się najszybsze od 2011 r. Srebro nie jest aż tak drogie jak wielu z nas mogłoby sądzić. Obecnie [stan na dziś] za uncję trojańską srebra (ok. 31 g.) zapłacimy ok. 19 dolarów. Po przeliczeniu na złotego, za jeden gram srebra zapłacilibyśmy ok. 2 zł. Mówimy
Sprawdzamy ministra energii. Lepiej budować trzy elektrownie węglowe niż jedną atomową?
każdego z nich to 30 mld zł. Inwestycja w atomówkę o mocy 3 GW to wydatek ok. 60 mld zł. Dla porównania, jeden z najnowocześniejszych na świecie, będący na ukończeniu blok elektrowni węglowej o mocy 1 GW w Kozienicach kosztuje 6,3 mld zł. Za 60 mld zł możemy zatem wybudować 3 GW mocy atomowej albo 10 GW
A jeśli Stany przestaną być wypłacalne
dochody skarbu wynosiły zaledwie 250 tys. (liwr zawierał 8,271 g czystego złota). Już w 1270 r. Ludwik zorganizował następną wyprawę, która zakończyła się epidemią dżumy, a ofiarą padł sam król. Jego syn Filip III wziął udział w tzw. krucjacie aragońskiej, zorganizowanej za
Zarażanie znajomych, fałszywe maile. Ataków hakerskich i ich ofiar jest coraz więcej
kosztować ofiarę kilkaset złotych miesięcznie. Niebezpiecznie może być także na Twitterze, który ze względu na wymóg 140 znaków we wpisie często zmusza internautów do skracania publikowanych linków. Odbiorcy nie wiedzą zatem, gdzie w rzeczywistości on prowadzi. Ba – jeśli surfują w sieci za pomocą
Dziecko ssie kasę od małego. Ile nas kosztuje? [CYKL "WYBORCZEJ" - CZ. 1]
zdrowsza. Gdybyśmy jednak musieli kupić nowy zestaw, zapłacimy ok. tysiąca złotych. Wersja dla newborn hipstera - 2318 zł. Trudno uwierzyć? A jednak. Pajacyk amerykańskiej firmy Zutano kosztuje 111 zł, ale podobno odzwierciedla niepowtarzalny charakter dziecka. Jedni rodzice
Trać kilogramy, nie pieniądze. Ile wydamy na dietę?
kuracje suplementami diety, których działanie ma pomagać w odchudzaniu i mobilizować nas do zdrowszego trybu życia. A to już kosztuje. Według danych firmy IMS Health co czwarty Polak sięga po suplementy diety, których zażywanie - poza niektórymi wyjątkami - na ogół nie jest
Gdzie polecimy z Polski w 2014 roku?
. lot do Rzymu 23 kwietnia wraz z powrotnym 1 maja kosztował w Wizz Airze 1428 zł. Taniej jest w Ryanairze. Za lot z Modlina do Rzymu 26 kwietnia i powrót 28 kwietnia zapłacimy nieco ponad tysiąc złotych (jeszcze w zeszłym tygodniu było to nawet 1,7 tys. zł). Jeśli jednak z
Cud nad Wisłą? Jakie będą polskie miasta w 2035 r.
, zwolnili, dostali zadyszki. Ile trzeba, byśmy ich dogonili? Zdaniem PwC jesteśmy na półmetku. Start miał miejsce w 1989 r. Metę przetniemy w 2035. Jako jedyni uniknęliśmy recesji i jeśli nie zwolnimy, możemy mieć złoto... Tak, polskie miasta mają szansę
Bank zapłaci ci 100 zł za przeniesienie konta. Zachęca Depardieu
. Samcik: 100 zł nagrody od Gérarda Depardieu A czy konto Wydajesz&Zarabiasz rzeczywiście jest tak atrakcyjne, jak przekonuje Gerard Depardieu? Konto rzeczywiście może być darmowe i nie trzeba w tym celu spełnić jakichś bardzo wysublimowanych warunków - wystarczy przelewać
Małe obrazki za grube miliony. Zbieranie znaczków pocztowych to pasja czy biznes?
; - taki znaczek staje się rarytasem. Zwykły kosztuje, powiedzmy, 5 zł, a ten z błędem - 7 tys. Dlatego kolekcjonerzy muszą znać się trochę na technikach drukarskich, np. umieć zauważyć, że zamiast trzech rombów są cztery. Polskie znaczki są cenne? - W
Przegląd informacji ze spółek
wyniesie poniżej 25mln zł i wpływ tego na wynik banku będzie "nieznaczący", poinformował prezes Mateusz Morawiecki. Oferty Gülermak oraz Astaldi zostały uznane za najkorzystniejsze w przetargu na budowę dwóch nowych odcinków II linii metra w Warszawie: zachodniego
Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora TMT
Data : Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej ABC Data w maju 2019 roku wyniosły 314 mln zł, a za okres styczeń-maj 2019 wyniosły 1 648 mln zł, podała spółka. Źródło: ISBnews Grupa Morizon : Zawarła umowę o współpracy partnerskiej z Allegro.pl
Elektryczna rewolucja w motoryzacji
zalewają miliony starych, używanych aut z Zachodu, prowadzona z takim rozmachem kampania promocji samochodów elektrycznych wygląda jak przypinanie orchidei do zjedzonego przez mole kożucha. A pomysł płacenia rachunków za prąd posiadaczowi auta za prawie pół miliona złotych brzmi jak kpina. Ale za to
ZUS co miesiąc wypłaca mu 12 gr emerytury, ale trzynastkę będzie miał taką jak wszyscy
groszy będzie to 0,003 zł. A więc nic nie dostanę. Bo ZUS nie uznaje trzech miejsc po przecinku. Gdyby wyszedł przynajmniej 1 grosz, toby mi podwyższyli do 13 groszy (śmiech), a tak nadal zostaje to, co jest. Czytaj też: Ile będzie kosztować państwo dodatkowa emerytura obiecana przez PiS
Michał Sołowow. Przegrywanie jest częścią życia
pakowaliśmy sami, aby wystawiać je na regałach. Była za to olbrzymia marża. Gwoździe kupione po 3 zł za 1 kg po zapakowaniu w torebki sprzedawaliśmy po 3 zł za 100 g. Potem znak OBI odkupiła od nas niemiecka firma OBI, która wcześniej przejęła go od Szwajcarów w Europie Zachodniej. Same hipermarkety kupił ode
Produkty własne sieci spożywczych dużo tańsze od markowych. Można zaoszczędzić do kilkunastu złotych na zakupach
Nasz wirtualny koszyk z 10 produktami zawierał: 1 litr mleka 3,2%, twaróg półtłusty 200 g, ryż biały 400 g, jaja 6 sztuk, miód gryczany 500 g, dżem truskawkowy, jogurt naturalny, tuńczyk w puszce, olej rzepakowy 1 litr oraz 400 g kaszy gryczanej. Aby dokonać naszych wirtualnych
Giełda i waluty, czwartek, g. 17: WIG20 kończy dzień na minusie
WIG20 otworzył się na plusie, ale niedługo po otwarciu zszedł pod kreskę. Pozostał tam pomimo, że znacząca część europejskich indeksów kończyła dzień wyraźnymi wzrostami. Kurs złotego był stabilny, za euro po południu płacono poniżej 4,3 zł Inwestorzy