tabliczek czekolady

Edyta Bryła

Ile kosztuje czekolada i dlaczego tak tanio? Za mleczną płacimy przeciętnie 3,66 zł

Ile kosztuje czekolada i dlaczego tak tanio? Za mleczną płacimy przeciętnie 3,66 zł

Czekolada może kosztować od dwóch do kilkudziesięciu złotych za tabliczkę 100 gram. Cena zależy od tego, czy składniki są naturalne i ile producent zapłacił za ziarno kakaowca.

Luksusowa czekolada na kryzys

W czasach kryzysu finansowego, który wymusza zaciskanie pasa, Brytyjczycy mogą sobie poprawić nastrój tabliczką nowej luksusowej czekolady Credit Crunch.

Wedel, Milka czy Alpen Gold - kto jest królem czekolady w Polsce? Zależy od tego, kogo pytać

Od czasu wielkich przejęć w branży czekoladowej oba koncerny ostro rywalizują na rynku. Z danych Nielsena wynika, że Kraft Foods jest liderem na rynku czekolady, a Wedel marką numer jeden w kategorii tabliczek czekoladowych. Obie firmy posługują się przy tym danymi, by pokazać, że to ich marki są najpopularniejsze w Polsce. A pikanterii dodaje konflikt obu koncernów o słynne delicje

Wielki szwajcarski producent czekolady wynalazł różową odmianę smakołyku. "Smak i kolor są naturalne"

Wielki szwajcarski producent czekolady wynalazł różową odmianę smakołyku. "Smak i kolor są naturalne"

Konsumenci znali dotąd tylko trzy podstawowe rodzaje czekolady – ciemną, mleczną i białą.  Skąd różowa czekolada? Ale Barry Callebaut pracował od lat w laboratoriach we Francji i w Belgii, by z ziaren kakaowca wyprodukować różową tabliczkę. To, że się udało, firma ogłosiła w tym tygodniu

Dyrektor LOTTE Wedel: Z miejsca zatrudniłbym 50-60 osób. Ale ich nie ma

Dyrektor LOTTE Wedel: Z miejsca zatrudniłbym 50-60 osób. Ale ich nie ma

różnych rodzajów tabliczek. To coś wyjątkowego w skali europejskiej. Polacy jedzą więcej czekolady niż na przykład Niemcy? – Średnio Polak zjada w ciągu roku 3,7 kg czekolady, podczas gdy liderzy – Szwajcarzy – 10 kg. Niewiele gorsi są Niemcy (7,9 kg) i Irlandczycy (7,4 kg). Mimo że co

Czy zabraknie nam czekolady?

Czy zabraknie nam czekolady?

W niewielkim zakładzie w Łomiankach pachnie jak w dziecięcym śnie. Lśniąca, płynna masa wypełnia poliwęglanowe foremki tabliczek. Jestem w Manufakturze Czekolady, w której czekoladę wytwarza się bezpośrednio z kakaowych ziaren, a nie z półproduktu w postaci miazgi. - To tak, jakbyśmy wyciskali sok

Globalni producenci chcą rosnąć na zdrowej żywności. Kupują całe półki i sklepy

Globalni producenci chcą rosnąć na zdrowej żywności. Kupują całe półki i sklepy

producent czekolady funkcjonalnej, czyli takiej, która ma być dobra dla zdrowia, zwykle dzięki dodanym substancjom lub technologiom produkcji. W przypadku CCT zdrowe składniki czekolady mają wchłaniać się do organizmu znacznie lepiej niż w przypadku zwykłych tabliczek. – Rynek tradycyjnej czekolady

Capex Bakallandu wyniesie min. 20 mln zł, głównie na automatyzację

. uzyskać pewne unikalne cechy w procesie mikrofalowego prażenia orzechów" - powiedział prezes. "Kładziemy nacisk na snackowość - na produkty przekąskowe np. bakalie snackowe, batony, tabliczki bakaliowe, które zawierają 75% bakalii i są oblane czekoladą. Nad takimi produktami intensywnie

Domowa kwarantanna: 14 dni za 1500 zł. Co powinno być w "polskim zestawie przeżycia"?

okres 14 dni na osobę 4-5 puszek (gulasz angielski 7,99/300 g, szynka konserwowa - 18,99 zł/455 g, paprykarz szczeciński - 2,09 zł/130 g, makrela w oleju - 7,99 zł/170 g) - 80 zł   Czekolada - 4 tabliczki - 16 zł  Miód 500 g - 25 zł. Kawa (mielona) - paczka 500 g - 21,99 zł 

Pożyczka bez procentów: Nasz mózg wariuje, gdy widzi tę cenę

Pożyczka bez procentów: Nasz mózg wariuje, gdy widzi tę cenę

pewnego eksperymentu. Dlaczego kochamy darmowe? Przed konsumentami położono dwie tabliczki czekolady - renomowanej firmy Lindt i Hershey's, oferującej produkty ze średniej półki. Ich cenę ustawiono na: 15 centów (Lindt) oraz 1 cent (Hershey's). 73 proc. ludzi wybrało dużo droższą czekoladę Lindt. W

Czekolady i batoniki są coraz mniejsze, a ceny... idą w górę

cen, jeżeli klienci otrzymują mniej za tę samą cenę - powiedział Richard Campbell, rzecznik ONS. Dla przykładu tabliczka czekolady Cadbury Dairy Milk została zmniejszona z 49 do 45 g, podczas gdy cena została utrzymana na poziomie 59 pensów za jedną sztukę. Także opakowanie Rowntree's Fruit Pastilles

Mniejsze produkty za te same pieniądze. Downsizing w modzie

Mniejsze produkty za te same pieniądze. Downsizing w modzie

W moim supermarkecie była promocja czekolady. Cena wydawała się atrakcyjna. Ale obejrzałem opakowanie i okazało się, że tabliczka zamiast standardowych 100 g ma ich tylko 90. Rozejrzałem się za kolejnymi produktami, których rozmiar odbiega od tego, do czego byłem przyzwyczajony. I bez trudu

Delicje: Jedyne, czyli które?

. dyskryptory smaku informujące, z jakiego rodzaju produktem konsument ma do czynienia - tłumaczy Pokutycka-Madrala. Dodaje, że "większość tabliczek czekolady wygląda podobnie". - W naszym przypadku wyróżnikiem jest logo E. Wedel - dodaje rzeczniczka. Wedel nie zdradza, jaką część segmentu jaffa cakes

Jak wedlowski torcik przechodził z rąk do rąk

Mleczko (Kraft) konkuruje z Ptasim Mleczkiem (Cadbury-Wedel), a Milka (Kraft) z czekoladami Wedla. Szczególne zagrożenie monopolem widziała na rynku tabliczek czekolady. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utajnił na wniosek zainteresowanych dane o udziale w rynku Cadbury i Krafta, ale wiadomo, że ich

Koniec wojny o delicje? Wedel musi wycofać wszystkie opakowania ciastek

bez granatu. A pomarańczowy czy malinowy to tzw. dyskryptory smaku informujące, z jakiego rodzaju produktem konsument ma do czynienia - tłumaczy Pokutycka-Madrala. Dodaje, że "większość tabliczek czekolady wygląda podobnie". - W naszym przypadku wyróżnikiem jest logo E.Wedel - dodaje

Chcesz się przekonać co to znaczy naprawdę biedne społeczeństwo? Zapraszamy na zakupy w 1972. Za pieniądze z 1972. Momentami będzie drastycznie

Chcesz się przekonać co to znaczy naprawdę biedne społeczeństwo? Zapraszamy na zakupy w 1972. Za pieniądze z 1972. Momentami będzie drastycznie

. Tabliczka czekolady, na którą ostatnio wydaliście 2,35, jest po 19 zł. A na owocach przecinki się poprzestawiały. Kilogram bananów jest nie po 4, tylko po 45 złotych. Kilo pomarańczy za 40. Trzeba stąd uciekać, bo tu jest wszystko dziesięć razy droższe. Wychodzi na to, że przy tej samej pensji trzeba jeść

Wedel ma problemy. Gorzkie czasy producenta słodyczy

Wedel ma problemy. Gorzkie czasy producenta słodyczy

Nielsen, które mówią o jej pozycji rynkowej. I tak w rynku tabliczek czekoladowych Wedel ma prawie 21 proc. udziałów (okres lipiec 2011 - czerwiec 2012), prawie 63 proc. w segmencie pianek w czekoladzie (ze swoim słynnym Ptasim Mleczkiem). Ogółem jest drugim wytwórcą produktów czekoladowych na rynku (13,2

Są czipy. Będą płatności komórką?

transakcja mobilna Visa - w hotelu Marriott kupiono w ten sposób gazety i tabliczkę czekolady za 22 zł. Dotychczas jednak Polska nie miała szczęścia do płatności mobilnych - zarówno polegających na zbliżaniu telefonu do czytnika, jak i na technologii wymagającej wysłania SMS-em odpowiedniego kodu. W